21:38 24.07.2019

Дії прокуратури України при екстрадиційних перевірках за запитом Москви суперечать позиції про політичне переслідування українців в РФ - правозахисники

2 хв читати

Київ. 24 липня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА - Прокуратура України проводить екстрадиційні перевірки на запит Російської Федерації щодо окремих мігрантів у кримінальних справах, у рамках аналогічних яким у Росії засуджують українців, що Київ розцінює як політичні переслідування, зазначають правозахисники.

"Мене турбує, що в Україні немає єдиної позиції з цього питання. З одного боку Україна заявляє, що Російська Федерація як держава-агресор переслідує наших співгромадян на території окупованого Криму, де їх обвинувачують в участі в терористичній діяльності, наприклад, тих же "Хізб ут -Тахрір"", - сказав адвокат, керуючий партнер адвокатського об'єднання "Прайм Юріс" Андрій Лещенко на прес-конференції в агентстві "Інтерфакс-Україна" в середу.

"Але при цьому, якщо це громадяни Російської Федерації, які змушені були тікати на територію України, то для Генеральної прокуратури, Державної міграційної служби це - злочинці, особливо небезпечні терористи", - додав він.

За словами Лещенка, він захищає інтереси двох громадян РФ, яких на батьківщині обвинувачують у причетності до ісламської політичної партії "Хізб ут-Тахрір", а Генеральна прокуратура України протягом двох років за запитом Росії проводить щодо них екстрадиційні перевірки, незважаючи на те, що переслідування громадян України в Криму з боку РФ за аналогічними обвинуваченнями розглядаються Києвом і українськими правоохоронними органами як переслідування за національною та релігійною ознакою.

Адвокат наголошує, що в Україні діяльність "Хізб ут-Тахрір" не заборонена, в діяльності цієї організації немає ознак насильства.

Крім того, Лещенко зазначив, що РФ використовує міжнародну мережу Інтерпол для політичних переслідувань невгодних громадян.

Він також звернув увагу на те, що Росія і Узбекистан при цьому використовують неправдиві, підроблені документи.

Зі свого боку, представник громадської організації "Правозахисний рух Криму" Дамір Мінадіров зазначив, що українська прокуратура при подачі клопотань про застосування екстрадиційного арешту допускає велику кількість порушень законодавства України і Європейської конвенції про видачу правопорушників.

Разом з тим правозахисники наголошують, що в судових матеріалах і в матеріалах екстрадиційних перевірок найчастіше містяться підроблені документи, а також документи, не оформлені відповідно до законодавства.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Підприємці готові долучитися до розроблення найкращих практик розвитку бізнесу, але Кабмін намагається їх не чути - голова київського "УДАРу"

Результати спільного дослідження Active Group та Experts Club щодо ставлення українців до країн Близького Сходу та Центральної Азії

У Києві презентовано оцінку громадської думки щодо діяльності українських органів влади та інститутів

Дві третини українців хочуть від держави поліпшення своєї поінформованості, майже три чверті - за військово-патріотичне виховання в садочках і школах - соцопитування

Дві третини українців підтримують довгострокове збільшення фінансування безпеки та оборони - соцопитування

Результати другого всеукраїнського рейтингу мистецьких закладів вищої освіти

Київська організація Червоного хреста звернулася до правоохоронних органів у зв'язку з порушеннями в Печерській організації після відповідного звернення на інформлінію - голова міськорганізації

Рух "Маніфест 42" звернувся до президента з пропозиціями щодо запобігання тиску правоохоронців на бізнес

Чисельність вовків в Україні різко зменшилася до 2 тисяч, необхідні законодавчі зміни для збереження популяції

Обстріли росіянами ХФТІ у 2022 р. мали на меті завдання шкоди атомному об'єкту, їх і кваліфіковано як екоцид

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА