19:18 30.12.2020

Глава Мін'юсту очікує результату Стокгольмського арбітражу за позовом міноритаріїв "Укрнафти" до України на $6 млрд у лютому-2021

2 хв читати
Глава Мін'юсту очікує результату Стокгольмського арбітражу за позовом міноритаріїв "Укрнафти" до України на $6 млрд у лютому-2021

Прийдешній 2021 рік несе Україні більше ризиків у частині можливих рішень міжнародних арбітражів, ніж 2020 рік, заявив міністр юстиції Денис Малюська.

"Чого лише варте потенційне рішення Стокгольмського арбітражу за позовом кіпрських офшорок (належних Коломойському, Боголюбову та Палиці) - власників майже 40% акцій "Укрнафти" - до держави Україна про стягнення майже $6 млрд (+відсотки)", - написав він у Facebook у середу.

"Справа комплексна, складна, покриває багато аспектів відносин держави та "Укрнафти", триває ще з 2015 року і результат ми, імовірно, матимемо змогу побачити у лютому наступного року", - зазначив Малюська.

Він також зазначив, що у 2020 році Мін'юсту вдалося вдало виконати роль адвоката України у міжнародних арбітражах.

"Нічого негативного (у сенсі рішень про стягнення коштів) протягом 2020 року не сталося", - констатував міністр.

Фінальне рішення Арбітражного інституту Торгової палати Стокгольма щодо ініційованого з Україною може бути винесено не раніше 2020 року, свідчать дані у проекті проспекту емісії єврооблігацій України, текст якого має у своєму розпорядженні агентство "Інтерфакс-Україна".

"Перший раунд усних слухань у справі відбувався з 1 до 18 квітня 2019 року в Лондоні. Після слухань сторони домовилися про дату подання короткої інформації - 31 липня 2019 року. Другий раунд усних слухань призначений на 18 жовтня 2019 року. Очікується, що остаточне рішення буде винесено не раніше 2020 року", - зазначено у повідомленні.

Як повідомлялося, міноритарні акціонери ПАТ "Укрнафта" Littop Enterprises Limited, Bridgemont Ventures Limited і Bordo Management Limited у червні 2015 року подали позов до Стокгольмського арбітражу проти держави Україна. Вони, зокрема, обвинувачують Україну в нанесенні збитку через відбір газу, видобутого "Укрнафтою", без оплати або з оплатою за заниженою ціною; невиконанні "Нафтогазом України" та "Укртрансгазом" рішень українських судів; швидкому збільшенні ставок плати за користування надрами; зменшенні кворуму під час проведення зборів акціонерних товариств. На початку 2018 року стало відомо, що претензії міноритарних акціонерів "Укрнафти" до України збільшилися з $4,7 млрд до $5,4 млрд.

Верховна Рада у листопаді цього року ухвалила закон про взаємні розрахунки між "Нафтогазом", "Укрнафтою" та бюджетом на суму понад 40 млрд грн, які були проведені у грудні. На думку експертів, ознайомлених із спором, це має поліпшити позиції України в арбітражному спорі з міноритаріями "Укрнафти".

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Україна експортувала морським коридором 50 млн т вантажів, відправивши 1737 суден - Мінвідновлення

"Укренерго" продовжило до кінця доби застосування лімітів енергоспоживання

Доходи загального фонду держбюджету в травні трохи знизилися до 151,6 млрд грн

Diia.City United закликала уряд прискорити запровадження е-бронювання та збільшити термін броні до 12 місяців

РФ завдала ударів по енергооб'єктах у п'яти областях, можливі зміни в обмеженні електропостачання - Міненерго

Націоналізовано активи компанії, пов'язаної з російським букмекером, на суму понад 1,8 млрд грн

Аграріям із чинною бронню на мобілізацію автоматично пролонговано її на 1 місяць

"Укренерго" запроваджує ліміти споживання на перший день літа з 18:00 до 23:00

"Укренерго" попереджає про ймовірне повернення до обмежень е/е через можливий дефіцит

Кабмін встановив із 1 червня тариф на е/е для населення в 4,32 грн/кВт-год - перший заступник голови енергокомітету Ради

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА