10:05 30.03.2020

Україна має намір утриматися від великої приватизації на період кризи

2 хв читати
Україна має намір утриматися від великої приватизації на період кризи

Україна тимчасово, до стабілізації ситуації на світових ринках, відмовиться від виставлення на конкурси об'єктів великої приватизації, повідомив глава Фонду держмайна Дмитро Сенниченко.

"В умовах світової економічної турбулентності, спричиненої епідемією Covid-19, наразі приймаємо рішення утриматися від виставлення на приватизаційні аукціони об’єктів великої приватизації та державні підприємства до стабілізації ситуації на фінансових ринках", - написав він у Facebook у понеділок.

Водночас Сенниченко наголосив, що політичний курс на приватизацію і залучення інвестицій в економіку України залишаються незмінними: не стратегічні об'єкти та надлишкове майно мають бути передані на чесних і конкурентних аукціонах компетентним інвесторам.

За його словами, підготовка підприємств до залучення інвесторів триває. "Проводяться аудити та розробка маркетингових матеріалів для найшвидшого виставлення на аукціони об’єктів одразу після подолання кризи", - зазначив глава ФДМ.

Він також повідомив, що мала приватизація триватиме. "Під час недовіри до світових валют та волaтильності на фінансових ринках приватизація невеликих об’єктів нерухомості - це можливість для простих українців зберегти заощадження та одночасно зробити інвестицію у власну країну", - пояснив позицію Сенниченко.

Згідно з даними агентства "Інтерфакс-Україна", в оновленому проекті держбюджету-2020 року, який уряд вніс до Верховної Ради 29 березня, план приватизаційних надходжень зменшено з 12 млрд грн до 0,5 млрд грн.

Як повідомлялося, раніше ФДМ у 2020 році планував оголосити конкурси з продажу шести об'єктів великої приватизації. Першими мали стати столичний готель "Дніпро" й Об'єднана гірничо-хімічна компанія (ОГХК) - відповідно у квітні та травні цього року, а третім на конкурс, орієнтовно наприкінці серпня, планувалося виставити Одеський припортовий завод (ОПЗ).

Далі до кінця жовтня до приватизації заплановано було підготувати "Президент-готель", а після нього, до кінця листопада - завод "Електроважмаш" і до кінця року - "Центренерго".

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

ЄБРР акумулює EUR300 млн для підтримки енергетичного сектору України, зокрема створення маневрової генерації

Протести фермерів на українсько-польському кордоні - частина європейського руху напередодні виборів до Європарламенту - Мінагрополітики

"Укренерго" на четвер знову встановило ліміти споживання е/е для кожного регіону на всю добу

Під аварійні відключення через перевищення лімітів у вівторок потрапили 15 областей і Київ - "Укренерго"

Україна потребує плану зовнішнього фінансування до 2027 року - Мінфін і Мінекономіки

"Біосфера" продала потужності з виробництва підгузків, прогнозуючи скорочення народжуваності в Україні

НБУ пов'язує зростання чистого попиту на безготівкову валюту в травні на 41% зі збільшенням видатків бюджету

Мінфін України запустив інтерактивний сайт матриці реформ

Засновники індустріальних парків отримають безповоротні кошти на будівництво інженерно-транспортної інфраструктури - Шмигаль

Уряд спростив імпорт деяких товарів для виготовлення спецтранспорту українськими підприємствами

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА