11:15 03.10.2018

Клімкін: Потреба дискусії про введення подвійного громадянства в Україні давно назріла

2 хв читати
Клімкін: Потреба дискусії про введення подвійного громадянства в Україні давно назріла

 Міністр закордонних справ України Павло Клімкін заявляє про необхідність розпочати в Україні дискусію про введення інституту подвійного громадянства в країні й зазначає, що це питання виходить за рамки і ситуації з прийомом українських громадян до угорського громадянства в м. Береговому Закарпатської області, й українсько-угорських відносин.

"Події в Береговому викликали жваву дискусію про проблеми подвійного громадянства, потреба в якій давно назріла... Розмова про інститут громадянства нам необхідна", - написав П.Клімкін у своїй статті, оприлюдненій на сайті "Європейська правда" в середу.

Міністр зазначає, що не дає готових відповідей, хоча має своє бачення проблематики, проте "констатує наявність проблеми, яка лише загострюватиметься, і закликає все суспільство до серйозної дискусії".

"Хочу зазначити, що проблема з подвійним громадянством виходить за рамки українсько-угорських відносин. Крім іншого, це ще й наша внутрішня суспільна проблема... Всі ми прекрасно розуміємо, що і в самій Україні десятки або навіть сотні тисяч людей мають паспорти сусідніх країн. І це не лише етнічні угорці", - наголошує глава українського зовнішньополітичного відомства.

За його словами, "навряд чи ті, хто на Закарпатті не встояв перед спокусою отримати другий паспорт, так різко розлюбили Україну". "Угорський паспорт для них - це насамперед пропуск до Євросоюзу, можливість забезпеченого та комфортного життя для себе та своїх дітей. Емігрують не лише етнічні угорці, емігрують сотні та сотні тисяч українців. І доки існуватиме разючий розрив у якості життя між нами та ними, цей процес, на жаль, продовжуватиметься", - констатував він.

П.Клімкін також згадав представників "старої" української діаспори в Канаді та інших державах, які хотіли б поряд із наявним отримати й українське громадянство, а також мільйони нових трудових емігрантів, багато з яких вже взяли друге громадянство, але не хочуть рвати зв'язок із батьківщиною та відмовлятися від громадянства України.

Міністр наголошує, що ця тема "безпосередньо стосується національної безпеки і може бути використана (власне, вже використовується) Росією, яка є майстром провокування штучних загострень".

"Упевнений, що рішення можна знайти, причому таке, яке не зашкодить людям із подвійним громадянством, а, навпаки, звільнить їх від необхідності приховувати його. Звичайно, в умовах агресії Росії проти України проблема подвійного російсько-українського громадянства має розглядатися окремо, а я особисто вважаю його принципово неприйнятним. Власне кажучи, саме рішення про єдине громадянство в Україні було колись ухвалено передусім як запобіжник від можливого впливу Росії на щойно проголошену незалежну Україну. Сьогодні, коли Москва веде проти нас збройну агресію, така мотивація нівелюється: якщо Україна й захоче розглянути можливість обмеженого застосування подвійного громадянства, то це в принципі більше не має стосуватися Росії", - зазначив П. Клімкін.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Кулеба: Оточення Путіна посилає фальшиві сигнали про нібито готовність до припинення вогню, щоб зірвати Саміт миру

Порошенко везе на фронт 2 тисячі денних та нічних FPV-дронів і "Мавіків"

Нетаньягу заявив, що намір Іспанії, Ірландії та Норвегії визнати Палестину надихне ворогів Ізраїлю

Бельгія, яка головує в Євросоюзі, має намір до кінця червня розпочати переговори про вступ Молдови та України до ЄС

Ізраїль відкликає своїх послів із Норвегії та Ірландії для термінових консультацій через рішення визнати Палестину державою

Геращенко має намір звернутися до Мецоли у зв'язку з проявом сексизму з боку спікера Ради

Участь Індії в Саміті миру може спонукати Китай також узяти в ньому участь - нардеп

Президент Румунії візьме участь у Саміті миру у Швейцарії - Зеленський

У ЄС погодили план із використання доходів від заморожених активів РФ для допомоги Україні

Німеччина може підтримати американський план допомоги Україні на $50 млрд - ЗМІ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА