11:04 30.12.2020

Стратегію сталого розвитку судової системи на 2021-2025 роки передано на розгляд Зеленському

2 хв читати
Стратегію сталого розвитку судової системи на 2021-2025 роки передано на розгляд Зеленському

На розгляд президенту України Володимиру Зеленському передано Стратегію сталого розвитку судової системи на 2021-2025 роки, розроблену Комісією з питань правової реформи із залученням представників експертного середовища.

Як повідомляє прес-служба глави держави, Стратегія пропонує шляхи вирішення п'яти основних блоків питань, пов'язаних із реформуванням системи правосуддя.

"Перший блок стосується покращення механізмів доступу громадян до правосуддя. Для цього пропонується провести аудит системи місцевих судів, за результатами якого переглянути їхню мережу з урахуванням адміністративно-територіальної реформи, економічної обґрунтованості та попиту на судові послуги", - йдеться в повідомленні.

Так, другий блок питань передбачає вдосконалення процесу судочинства. Зокрема, пропонується впровадження інституту суду присяжних; впровадження механізму перегляду вироків щодо осіб, засуджених до довічного або іншого тривалого позбавлення волі; впровадження інституту скарги на недотримання розумних термінів розгляду справ у судах та в подальшому - інституту виплат за рахунок бюджету компенсацій учасникам судового процесу за порушення термінів. Окремо наголошується на необхідності якнайшвидшого розвитку електронного судочинства.

"Окремим блоком питань є діяльність Верховного Суду. Так, у Стратегії передбачається вдосконалення інституту зразкової справи та запровадження інституту пілотного (модельного) рішення Верховного Суду; вдосконалення порядку звернення Верховного Суду до Європейського суду з прав людини для запиту консультативних висновків з принципових питань; вирішується питання статусу суддів вищих судів, які припинили діяльність та ліквідуються, тощо", - йдеться в повідомленні.

У Стратегії також виділено питання судової незалежності та підзвітності. Пропонується оптимізація системи органів судової влади шляхом створення автономних кадрового та дисциплінарного органів; удосконалення механізмів перевірки членів органів суддівського управління з можливим залученням міжнародних експертів. Пропонується також реорганізація Державної судової адміністрації.

Крім того, в Стратегії розглядають питання забезпечення суддівської кар'єри та відповідальності суддів.

"Пропонується: вдосконалення кваліфікаційних вимог та процедури добору кандидатів на посаду судді місцевого суду; послідовність підходів у дисциплінарній практиці щодо аналогічних порушень з одночасним удосконаленням процедурних гарантій судді у дисциплінарному провадженні; відновлення інституту відповідальності суддів за постановлення завідомо неправосудного вироку, рішення, ухвали або постанови та інші заходи", - повідомили в прес-службі глави держави.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Верхня палата парламенту Швейцарії відхилила план допомоги Україні на CHF5 млрд через "боргове гальмо"

Порошенко: Верховна Рада несе відповідальність за якість кадрової політики, досить мовчки натискати кнопки

Майже половина українців бачить погіршення в ситуації з демократією та економікою в країні за п'ять років каденції Зеленського - КМІС

Угорщина може позбутися права вето під час голосування в Євросоюзі - DW

Дозвіл Україні бити по території РФ може бути розширений і це залежатиме від ситуації на полі бою – Білий дім

Голова "Нафтогазу" Чернишов може повернутися в уряд - депутат Железняк

Україна визнає і Ізраїль, і Палестину - Зеленський

Туреччина підтримала надання Україні зброї, але виключила участь НАТО у війні

Китай підтвердив відмову брати участь у Глобальному саміті миру і заявив, що буде "продовжувати на власний розсуд просувати мирні переговори"

Санкції країн G7 і ЄС проти РФ і КНДР за постачання зброї були скоординованими

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА