19:36 21.11.2018

МЗС України: Договір від 2003 року не дає Росії права здійснювати дискримінаційні перевірки суден

2 хв читати
МЗС України: Договір від 2003 року не дає Росії права здійснювати дискримінаційні перевірки суден

У Міністерстві закордонних справ України нагадали, що положення договору між Україною та Росією про співробітництво у використанні Азовського моря та Керченської протоки не надає Москві права здійснювати дискримінаційні перевірки суден, що прямують до українських портів.

"Ми вкотре спостерігаємо вільне читання і трактування з боку Росії норм двосторонніх і багатосторонніх угод. Жодне положення договору 2003 року не надає Росії права здійснювати дискримінаційні та тривалі перевірки суден, які прямують до українських портів", - йдеться в коментарі МЗС України, поширеному прес-службою відомства в середу.

У МЗС наголосили, що Росія не має права перешкоджати свободі судноплавства.

Українські дипломати також висловили вдячність партнерам України за чітку і послідовну позицію щодо засудження порушень міжнародного права з боку Росії в Азовському морі та Керченській протоці.

"Україна і надалі залишатиметься вірною Статуту ООН і нормам міжнародного права та продовжить захищати свої права в арбітражному провадженні щодо порушення Росією Конвенції ООН з морського права в Чорному та Азовському морях і в Керченській протоці", - додали в МЗС.

Раніше в середу глава МЗС Росії Сергій Лавров заявив, що перевірки з боку Росії українських суден в Азовському морі вписуються в наявні домовленості між двома країнами та відповідають договору від 2003 року.

"Із ситуацією, коли Євросоюз сполошився, я б порадив, перш ніж робити якісь заяви і під чимось підписуватися, треба почитати договір між Росією та Україною від 2003 року, з якого буде кристально ясно, що дії щодо перевірки тих чи інших суден абсолютно вписуються в домовленості між Москвою та Києвом, які визначають статус Азовського моря як внутрішні води двох держав", - сказав С.Лавров "на полях" засідання спільної колегії МЗС Росії та Білорусі.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Туреччина підтримала надання Україні зброї, але виключила участь НАТО у війні

Китай підтвердив відмову брати участь у Глобальному саміті миру і заявив, що буде "продовжувати на власний розсуд просувати мирні переговори"

МЗС України засудило недружні заяви прем'єр-міністра Грузії про Революцію гідності

Соцопитування: лише 29% опитаних українців довіряють Раді, громадяни хочуть, щоб парламент більше опікувався питаннями оборони та безпеки

У складі нової Єврокомісії Угорщина не отримає портфеля з питань розширення та політики сусідства - ЗМІ

США розраховують визначитися з наступником Столтенберга до саміту НАТО

Грузинський закон про іноагентів суперечить цінностям ЄС і викликає жаль у Євросоюзі - заява

Стефанчук: Згідно з Конституцією Зеленський буде президентом до вступу на посаду новообраного президента

Рада ЄС оголосила пріоритети Євросоюзу у сфері безпеки й оборони, серед головних цілей – підтримка України

Стефанішина обговорила зі Столтенбергом очікування і підготовку до майбутнього саміту НАТО у Вашингтоні

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА