13:01 23.09.2019

Закон про реформу прокуратури направлено на підпис Зеленському

2 хв читати
Закон про реформу прокуратури направлено на підпис Зеленському

 Спікер Верховної Ради Дмитро Разумков підписав ухвалений парламентом 19 вересня закон №1032, який передбачає реформування органів прокуратури та переатестацію прокурорів.

"23.09.2019 повернуто з підписом голови Верховної Ради України; 23.09.2019 закон направлено на підпис президенту", - йдеться в розділі "Дати та стан проходження" відповідної законодавчої ініціативи на сайті парламенту.

Ухвалений Верховною Радою закон передбачає створення нової структури органів прокуратури після проведення атестації прокурорів, ліквідацію військових прокуратур із одночасним наданням генеральному прокурору права у разі потреби створювати спеціалізовані прокуратури на правах структурного підрозділу Офісу генерального прокурора, обласних прокуратур, окружних прокуратур.

У структурі органів прокуратури регіональні прокуратури стануть обласними, а місцеві - окружними. Перелік і юрисдикцію окружних прокуратур визначатиме генпрокурор своїм наказом.

Закон надає генпрокурору повноваження затверджувати стратегію розвитку прокуратури; систему оцінки якості роботи прокурорів; порядок вимірювання та регулювання навантаження на прокурорів; порядок розгляду звернень з неналежного виконання прокурором, котрий обіймав адміністративну посаду, посадових обов'язків.

Відповідно до закону, у генпрокурора буде два перших заступники та заступники, без обмеження їх кількості.

Законом скасовано військові прокуратури, а у списку прокурорів органу прокуратури виключено посаду заступника генерального прокурора - головного військового прокурора.

Уточнено норму про кількість співробітників. Так, з 15 тис. співробітників органів прокуратури буде не більше ніж 10 тис. прокурорів.

До 1 вересня 2021 року зупиняється дія низки статей, які стосуються діяльності Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів, а в окремих положеннях закону про прокуратуру назву цього органу замінили "відповідним органом, який здійснює дисциплінарне провадження".

Змінено вимоги до претендента на посаду генпрокурора. Цю посаду зможе обійняти фахівець із юридичною освітою та стажем роботи в галузі права не менше ніж 10 років.

Накази генпрокурора не проходитимуть державної реєстрації в Міністерстві юстиції.

Оклад прокурора окружний (місцевої) прокуратури збільшиться з 12 до 15 прожиткових мінімумів для працездатних громадян, з 2021 року він становитиме 20 прожиткових мінімумів, а з 2022 року - 25 мінімумів.

Крім того, збільшаться оклади керівництва Офісу генерального прокурора, керівників обласних (регіональних) прокуратур.

Преміювання прокурорів здійснюватиметься у порядку, затвердженому генеральним прокурором, за результатами оцінювання якості їхньої роботи.

Національна академія прокуратури України стане Тренінговим центром прокурорів.

Закон набуде чинності наступного дня після публікації, за винятком окремих його положень.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

США зняли заборону на постачання зброї для бригади НГУ "Азов"

11 червня: Яке сьогодні свято, все про цей день

Військова допомога США дала змогу ЗСУ сповільнити просування військ РФ у Харківській області

Окупанти за минулий день здійснили 28 обстрілів прикордонних територій Сумської області

Сили оборони 5 червня за допомогою українських БпЛА успішно атакували Новошахтинський завод нафтопродуктів у РФ

Радбез ООН проголосував за запропонований США план припинення вогню в Секторі Гази

В Україні розпочав роботу перший цех із ремонту та виробництва німецької бронетехніки

На фронті відбулося понад 80 бойових зіткнень, ситуація залишається напруженою, але контрольованою - Генштаб

Керівники McDonald's, Siemens Energy, Lloyd's, Genesis, Inditex, Egis увійшли до нової Консультативної ради бізнесу для інвестицій в Україну

Зеленський прибув із візитом до Німеччини для участі в конференції з відновлення України та переговорів із Шольцом

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА