09:55 26.10.2019

Україна готова до діалогу в ПАРЄ, але не до компромісів з територіальної цілісності

2 хв читати
Україна готова до діалогу в ПАРЄ, але не до компромісів з територіальної цілісності

Повернення делегації Російської Федерації до Парламентської Асамблеї Ради Європи (ПАРЄ) залишається неприйнятним для України, а ситуація з повноваженнями української делегації в цій організації неясною, підкреслив голова Верховної Ради Дмитро Разумков на зустрічі з генсеком Ради Європи Марією Пейчинович-Бурич.

"Для України залишається неприйнятним повернення делегації Російської Федерації до Парламентської Асамблеї Ради Європи. Також ми не розуміємо ситуації з повноваженнями нашої делегації. Я сподіваюся, що це не стане прецедентом. Ми готові до діалогу, але не готові до компромісів із совістю, територіальною цілісністю і гідністю людей", - сказав Разумков, якого цитує сайт Верховної Ради в суботу.

Він запевнив генсека РЄ в готовності України працювати на користь Європи і Ради Європи. При цьому спікер Ради зазначив, що група "Балтік плюс" не прагне до деструктивної позиції в Раді Європи.

"Ми налаштовані відстоювати ті базові принципи і цінності, які були закладені при створенні цієї організації. Тому що принципи демократії і свободи, прав людини - ключові, як для Європи, так і для України", - сказав він.

Разумков подякував Пейчинович-Бурич за позицію щодо дотримання прав людини, особливо на тимчасово окупованих територіях. "Фактично всі країни світу розуміють, що частина території, як на Донбасі, так і в Криму, - це українські території. Я розумію, що механізми повернення цих територій будуть відрізнятися, але і там, і там знаходиться найбільша цінність нашої держави - люди", - зазначив він.

Як повідомлялося, 20 вересня відбулися установчі збори делегації Верховної Ради в ПАРЄ. Очолила делегацію нардеп з фракції "Слуга народу" Єлизавета Ясько.

23 вересня Ясько опублікувала заяву української делегації про рішення не подавати свої повноваження на затвердження під час осінньої частини сесії ПАРЄ з 30 вересня до 4 жовтня.

"Зазначене буде способом реагування України на повернення Російської Федерації в сесійний зал ПАРЄ без виконання вимог резолюцій Асамблеї, прийнятих у відповідь на російську агресію проти України", - йдеться в заяві.

На початку жовтня Україна разом з Латвією, Литвою, Естонією та Грузією створили спільну групу "Балтік плюс" в ПАРЄ, головним завданням якої буде продовження політики невизнання анексії Криму, засудження окупації Росією Криму, частин Східної України, Грузії і Молдови.

Російська делегація кілька років не брала участь в сесіях ПАРЄ після того, як була позбавлена частини своїх повноважень через окупацію Криму і частини Донбасу.

Наприкінці червня 2019 року ПАРЄ підтвердила повноваження російської делегації в асамблеї.

 

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Порошенко везе на фронт 2 тисячі денних та нічних FPV-дронів і "Мавіків"

Нетаньягу заявив, що намір Іспанії, Ірландії та Норвегії визнати Палестину надихне ворогів Ізраїлю

Бельгія, яка головує в Євросоюзі, має намір до кінця червня розпочати переговори про вступ Молдови та України до ЄС

Ізраїль відкликає своїх послів із Норвегії та Ірландії для термінових консультацій через рішення визнати Палестину державою

Геращенко має намір звернутися до Мецоли у зв'язку з проявом сексизму з боку спікера Ради

Участь Індії в Саміті миру може спонукати Китай також узяти в ньому участь - нардеп

Президент Румунії візьме участь у Саміті миру у Швейцарії - Зеленський

У ЄС погодили план із використання доходів від заморожених активів РФ для допомоги Україні

Німеччина може підтримати американський план допомоги Україні на $50 млрд - ЗМІ

Автор законопроєкту про демографічні податки його відкликає - нардеп Железняк

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА