Ірландія позбудеться монет в 1 і 2 євроценти — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Ірландія позбудеться монет в 1 і 2 євроценти

Світ
726
Ірландія зібралася вилучити з обороту непотрібні монети тому, що витрати на її випуск перевищують їх цінність на ринку.
У той час, як європейці носять у своїх кишенях 53 млрд монет номіналом в 1 і 2 євроценти, Ірландія збирається позбутися таких монет.
Питання про те, чи мають якусь корисність монети в 1 і 2 євроценти, задають собі найвищі інстанції вже протягом декількох років. Європейська комісія в травні 2013 року підтверджувала, що випуск монет в 1 і 2 євроценти очевидно збитковий для єврозони. Було підраховано, що загальна втрата коштів з 2002 року склала 1,4 млрд євро.
Ще в тому році було підраховано, що на випуск монети в 1 євроцент витрачається 1,65, а на монету в 2 євроценти – 1,94.
Ірландія вирішила діяти і хоче взяти приклад зі своїх північних друзів. Данія, Швеція, Нідерланди і Бельгія вже зробили крок до системи, яку хоче впровадити Ірландія.
У цих країнах за домовленістю з торговцями, оскільки просте скасування монети незаконне і вимагає спільного європейського рішення, дрібні монети потроху вийшли з обігу. Не змінюючи цінників, продавці практикують округлення вартості товарів до 5 євроцентів після коми.
За матеріалами:
FinMaidan
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас
нужна монета 0 (ноль) евроцентов - для округления
Про Финляндию забыли, там тоже 1 и 2 евроцента не ходят.
Прошу дуже, наші 25 і 50 копійок. Можна наші копійки скасовувати, вони вже не мають цінності, і все округлювати до гривні.
Mirax, В нас тоже виводять з обороту 1 і 2 коп. думаю 5 і 10 коп тоже непогано було б винести з обороту і ціни округлювати до 25.
Вывод мелочи подстегивает инфляцию.
Читати всі коментарі на форумі