10:30 26.07.2018

Луценко: Альтернативи Мінським угодам немає, але Україні потрібні альянси з іншими країнами

2 хв читати
Луценко: Альтернативи Мінським угодам немає, але Україні потрібні альянси з іншими країнами

Альтернативи Мінським домовленостями на сьогодні немає, але Україні необхідно створювати альянси з іншими країнами з метою ослаблення РФ як агресора, вважає представник президента України у Верховній Раді Ірина Луценко (фракція "Блок Петра Порошенка").

"Саме під Мінський формат "підв'язані" санкції проти агресора. Тож поки що альтернативи немає. Але нам необхідно створювати альянси з іншими країнами на конкретному ґрунті, нехай ситуативні й тимчасові, але вони послаблюють агресора", - сказала І.Луценко в інтерв'ю газеті "Сегодня", текст якого розміщено на сайті видання в четвер.

Так, зазначила представник президента, США готові впровадити санкції проти Росії за "Північний потік-2", що на руку Україні, "ось вам альянс Україна-США".

"Туреччині не потрібна ядерна зброя в Криму (а, за даними розвідки, Путін її туди вже завіз), ось іще альянс", - наводить інший приклад І.Луценко.

За її словами, Україна стала не об'єктом, а суб'єктом геополітики. "Як рівноправні партнери, ми граємо на міжнародному полі. Й це не закулісні ігри", - зазначила представник президента у ВР.

Відповідаючи на запитання про те, на якій стадії наразі перебувають переговори про введення миротворців на Донбас, І.Луценко зауважила: "Путін, як і раніше, стверджує, що миротворці мають захищати тільки співробітників ОБСЄ на лінії розмежування. Ми наполягаємо, що вони повинні бути й на самих тимчасово окупованих територіях, а також на кордоні з РФ, щоб Росія не могла постачати до зони конфлікту бойовиків і зброю".

"Навіть якщо взяти формулу "їх там немає", в сенсі ЗС РФ, то туди заходять інструктори, колишні військові начебто групи Вагнера тощо. Це треба припинити, якщо хочемо миру. Проти таких дій, до речі, спрямований і розроблений мною закон про криміналізацію незаконного переходу нашого кордону", - пояснила вона.

За словами І.Луценко, українська сторона продовжує працювати над "дорожньою картою". "Нас підтримують і місія ОБСЄ, і учасники "нормандського формату", і США. Дорожня карта має дати відповіді на багато конкретних запитань: де будуть миротворці, де тримати зброю, як відбуватиметься розмінування. (...) Україна активно готується до приходу миротворців і до повернення Донбасу. Але це має відбутися не за всяку ціну, а тільки за умови обстоювання українських інтересів, шляхом нашої перемоги в переговорно-дипломатичному процесі", - переконана представник президента України у Верховній Раді.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

На Парламентській асамблеї НАТО ми закликали країни Альянсу зняти обмеження на удари по цілям в Росії - Порошенко

Порошенко закликав німецьких депутатів до нового формату підтримки України

Кулеба: Оточення Путіна посилає фальшиві сигнали про нібито готовність до припинення вогню, щоб зірвати Саміт миру

Порошенко везе на фронт 2 тисячі денних та нічних FPV-дронів і "Мавіків"

Нетаньягу заявив, що намір Іспанії, Ірландії та Норвегії визнати Палестину надихне ворогів Ізраїлю

Бельгія, яка головує в Євросоюзі, має намір до кінця червня розпочати переговори про вступ Молдови та України до ЄС

Ізраїль відкликає своїх послів із Норвегії та Ірландії для термінових консультацій через рішення визнати Палестину державою

Геращенко має намір звернутися до Мецоли у зв'язку з проявом сексизму з боку спікера Ради

Участь Індії в Саміті миру може спонукати Китай також узяти в ньому участь - нардеп

Президент Румунії візьме участь у Саміті миру у Швейцарії - Зеленський

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА