17:47 04.10.2018

Україна підтвердила прихильність Мінським угодам, продовживши закон про місцеве самоврядування на Донбасі, - Європейська служба зовнішніх справ

2 хв читати

 У Європейському Союзі переконані, що пролонгацією дії закону про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей (ОРДЛО) Україна підтвердила прихильність Мінським угодам про врегулювання ситуації в регіоні.

"Сьогоднішнім продовженням парламентом України терміну дії закону про спеціальний статус деяких частин Донецької та Луганської областей до кінця 2019 року Україна підтвердила свою тверду прихильність Мінським угодам", - ідеться в заяві прес-секретаря Європейської служби зовнішніх справ у четвер.

У ЄС також зазначили, що Мінські угоди залишаються ключем до досягнення міцного мирного врегулювання конфлікту на Донбасі. "Більшість зобов'язань, пов'язаних із Мінськом, починаючи з реалізації справжнього стійкого припинення вогню, все ще не виконуються", - констатували в ЄС.

Також партнери підтвердили прихильність українській територіальній цілісності, незалежності та суверенітету України.

"Повідомлення про те, що т. зв. вибори відбудуться у т. зв. ЛНР і т. зв. ДНР 11 листопада 2018 року, суперечить духу та письму Мінських угод. Ми, як і раніше, очікуємо, що Російська Федерація повною мірою візьме на себе відповідальність у цьому питанні й використовуватиме свій значний вплив на сепаратистів, яких вона підтримує, щоб повністю виконати Мінські зобов'язання", - зазначили в ЄС.

Раніше в четвер Верховна Рада підтримала президентську законодавчу ініціативу, згідно з якою особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей (ОРДЛО) буде продовжено до 31 грудня 2019 року.

Закон про особливий порядок місцевого самоврядування в ОРДЛО було ухвалено у вересні 2014 року, він набув чинності 18 жовтня 2014 року терміном на три роки. Документ передбачає, що особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донбасу набуває чинності тільки "після виконання всіх умов, викладених у статті 10 закону, зокрема в частині стосовно виведення всіх незаконних збройних формувань, їх військової техніки, а також бойовиків і найманців із території України".

6 жовтня 2017 року Верховна Рада продовжила на рік термін дії цього закону, який мав втратити чинність 18 жовтня 2018 року.

Улітку та восени 2018 року спеціальний представник Держдепартаменту США з питань України Курт Волкер заявляв, що Україна опиниться в невигідній ситуації, якщо не продовжить дію закону про особливий статус Донбасу. Також закликали Київ продовжити дію цього закону в диппредставництві Європейського Союзу в Україні та в посольстві США.

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Грузинський закон про іноагентів суперечить цінностям ЄС і викликає жаль у Євросоюзі - заява

Стефанчук: Згідно з Конституцією Зеленський буде президентом до вступу на посаду новообраного президента

Рада ЄС оголосила пріоритети Євросоюзу у сфері безпеки й оборони, серед головних цілей – підтримка України

Стефанішина обговорила зі Столтенбергом очікування і підготовку до майбутнього саміту НАТО у Вашингтоні

"УДАР Віталія Кличка" пропонує ввести декларування  відсутності зв'язків з рф для бізнесу

Іспанія визнає державу Палестина в кордонах 1967 року - ЗМІ

На Парламентській асамблеї НАТО ми закликали країни Альянсу зняти обмеження на удари по цілям в Росії - Порошенко

Порошенко закликав німецьких депутатів до нового формату підтримки України

Кулеба: Оточення Путіна посилає фальшиві сигнали про нібито готовність до припинення вогню, щоб зірвати Саміт миру

Порошенко везе на фронт 2 тисячі денних та нічних FPV-дронів і "Мавіків"

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА