12:10 15.10.2020

У КВУ занепокоєні криміналізацією виборчого процесу на місцевих виборах

2 хв читати

У Комітеті виборців України (КВУ) занепокоєні зростанням випадків застосування насильства під час виборчого процесу на місцевих виборах, заявляє голова КВУ Олексій Кошель.

"Дії, які непокоять, - це факти криміналізації або факти насильства, які проявляються під час виборчої кампанії. Я не хочу нагнітати паніку, не хочу говорити про те, що вибори переходять у площину початку 90-х років, тому що під час попередніх виборчих кампаній, зокрема в 2015 році (на місцевих виборах - ІФ), ми також спостерігали низку фактів насильства на виборах", - сказав Кошель на прес-конференції в агентстві "Інтерфакс-Україна" в четвер.

За його словами, спостерігачі КВУ зафіксували понад 20 фактів насильства за останні два тижні виборчої кампанії.

Він також зазначив, що під час нинішньої виборчої кампанії спостерігається також незрівнянно масштабний процес псування агітаційних матеріалів.

За його словами, якщо під час місцевих виборів 2015 року і під час парламентських і президентських виборів 2019 року такі випадки були радше винятком із правил, і не можна було говорити про тенденцію, то "особливості виборів 2020 року - це масове псування агітаційних матеріалів: заклеювання, кидання фарбою, перекреслення, розрізування".

Голова КВУ вважає, що причиною цієї тенденцій може бути зростання ціни мандата, оскільки громади отримали повноваження і кошти.

"Політики отримали можливість у громадах реалізовувати свої програми, свої проекти та платформи. Тому боротьба на місцевих виборах є значно сильнішою", - сказав Кошель.

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Туреччина підтримала надання Україні зброї, але виключила участь НАТО у війні

Китай підтвердив відмову брати участь у Глобальному саміті миру і заявив, що буде "продовжувати на власний розсуд просувати мирні переговори"

Санкції країн G7 і ЄС проти РФ і КНДР за постачання зброї були скоординованими

МЗС України засудило недружні заяви прем'єр-міністра Грузії про Революцію гідності

Соцопитування: лише 29% опитаних українців довіряють Раді, громадяни хочуть, щоб парламент більше опікувався питаннями оборони та безпеки

У складі нової Єврокомісії Угорщина не отримає портфеля з питань розширення та політики сусідства - ЗМІ

США розраховують визначитися з наступником Столтенберга до саміту НАТО

Грузинський закон про іноагентів суперечить цінностям ЄС і викликає жаль у Євросоюзі - заява

Стефанчук: Згідно з Конституцією Зеленський буде президентом до вступу на посаду новообраного президента

Рада ЄС оголосила пріоритети Євросоюзу у сфері безпеки й оборони, серед головних цілей – підтримка України

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА