16:00 21.11.2018

Кожен четвертий європеєць підтримує популістів

2 хв читати

Понад 25% жителів європейських країн підтримують представників популістських партій, свідчать результати дослідження, проведеного з ініціативи газети "Гардіан".

Зазначається, що підтримка популістів серед європейців за останні 20 років збільшилася більш ніж утричі. Так, у 1998 році лише близько 7% жителів Європи поділяли ідеї представників популістських рухів.

"Не так давно популізм був феноменом на задвірках політики, тепер він увійшов вдо основних політичних напрямів. Деякі з останніх політичних подій, такі як референдум щодо Brexit і обрання Дональда Трампа, не можна зрозуміти, якщо не брати до уваги той факт, що ідеї популізму набувають популярності", - сказав один з провідних дослідників цього проекту Маттейс Рудюїжн з Амстердамського університету.

Згідно з дослідженнями, найбільша кількість популістів наразі зосереджена в кабінетах міністрів у Болгарії, Польщі, Чехії, Угорщини та Італії.

Дослідження проводилося виданням "Гардіан" спільно з більш ніж 30 провідними політичними експертами, які аналізували успіхи популістських партій на національних виборах до 31 європейської країни - в 28 країнах-членах ЄС, а також у Швейцарії, Норвегії та Ісландії - за останні два десятиліття.

В роботі також зазначається, що дослідники розуміли під поняттям "популістські партії" - "це партії, які підтримують сукупність ідей про те, що суспільство по суті розділене на дві однорідні та антагоністичні групи: одна з них – це "чистий народ", а друга - "корумпована еліта". Згідно із цим визначенням, популістські партії "стверджують, що політика має бути вираженням "загальної волі "народу".

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Китай підтвердив відмову брати участь у Глобальному саміті миру і заявив, що буде "продовжувати на власний розсуд просувати мирні переговори"

Санкції країн G7 і ЄС проти РФ і КНДР за постачання зброї були скоординованими

МЗС України засудило недружні заяви прем'єр-міністра Грузії про Революцію гідності

Соцопитування: лише 29% опитаних українців довіряють Раді, громадяни хочуть, щоб парламент більше опікувався питаннями оборони та безпеки

У складі нової Єврокомісії Угорщина не отримає портфеля з питань розширення та політики сусідства - ЗМІ

США розраховують визначитися з наступником Столтенберга до саміту НАТО

Грузинський закон про іноагентів суперечить цінностям ЄС і викликає жаль у Євросоюзі - заява

Стефанчук: Згідно з Конституцією Зеленський буде президентом до вступу на посаду новообраного президента

Рада ЄС оголосила пріоритети Євросоюзу у сфері безпеки й оборони, серед головних цілей – підтримка України

Стефанішина обговорила зі Столтенбергом очікування і підготовку до майбутнього саміту НАТО у Вашингтоні

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА