15:35 19.01.2021

Законопроект про створення Бюро економічної безпеки включено до порядку денного найближчого пленарного тижня Ради

2 хв читати
Законопроект про створення Бюро економічної безпеки включено до порядку денного найближчого пленарного тижня Ради

Законопроект про створення Бюро економічної безпеки (№3087-д) включено до порядку денного найближчого пленарного тижня Верховної Ради з 26 до 29 січня, повідомив перший заступник голови парламентської фракції "Слуга народу", лідер однойменної партії Олександр Корнієнко у вівторок.

"На порядку денному (на пленарний тиждень із 26 до 29 січня - ІФ) стоїть законопроект про Бюро економічної безпеки. Це важлива реформа, яка дасть змогу рухатися далі щодо виконання зобов'язань, пов'язаних із співпрацею з нашими міжнародними партнерами, і перенести функції з силових структур у таку спеціальну службу, яка займатиметься аналізом фінансів і вираженням різних думок із цього приводу, підозр і фінансових розслідувань", - сказав Корнієнко в ефірі телеканалу "Україна 24".

Він наголосив, що Бюро економічної безпеки - це наступний крок із перетворення фінансової системи України на прозору структуру за світовими і європейськими зразками.

Як повідомлялося, Верховна Рада 3 вересня 2020 року прийняла за основу законопроект №3087-д про створення Бюро економічної безпеки, яке має стати єдиним органом із боротьбі з економічними злочинами та зняти дублювання цих функцій у різних правоохоронних органів.

Як свідчить текст законопроекту, максимальну кількість співробітників Бюро пропонується визначити в 4 тис. осіб. У свою чергу голова парламентського комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев зазначив, що нинішня кількість співробітників податкової міліції - 4,6 тис.

Ухвалений законопроект розкритикувала Європейська бізнес-асоціація (ЄБА). На думку її експертів, проект закону дозволяє лише змінити назву податкової міліції і перевести її службовців у новий орган. Окрім репутаційного ризику через можливість працевлаштування нинішніх співробітників податкової міліції в новоствореному органі, ЄБА також розкритикувала завищену, на думку асоціації, чисельність співробітників нового органу (до 4 тис. осіб), не цілком зрозумілу процедуру обрання кадрів, широкі повноваження співробітників БЕБ із використання спецзасобів, зокрема вогнепальної зброї, а також надання їм спецзвань.

Україна зобов'язалася ухвалити в першому читанні законопроект про створення нового агентства для розслідування економічних і фінансових злочинів у рамках меморандуму з ЄС.

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

"Укренерго" залучить EUR30,4 млн німецького KfW на реконструкцію об'єкта в західному регіоні

Шмигаль: Відновлення енергетики - серед головних пріоритетів у межах роботи Платформи донорів для України

Рада фінстабільності ухвалила Стратегію з розвитку кредитування, НБУ підкріпив її перехідними вимогами до банків

ФДМ з другої спроби продав націоналізований завод м'ясної оболонки "ПентоПак"

ДТЕК за тиждень відновив електропостачання понад 95 тис. абонентів у Донецькій, Дніпропетровській та Одеській областях

Енергетична безпека та системи ППО є пріоритетами в підтримці України - спецпредставник США Пріцкер

"Інтерпайп" вирішує проблему нестачі людей кількома способами - HR-директор

Ворожі атаки на об'єкти нафтової інфраструктури не вплинуть на ринок пального - директор "А-95"

"Укренерго" запровадило аварійні відключення для промисловості та населення в Харкові

Інфляція в Україні у травні зросла до 0,6%, у річному виразі до 3,3% - Держстат

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА