07:11 08.06.2019

Країни ЄС домовилися про посилення законодавчої бази повернення нелегальних мігрантів

2 хв читати
Країни ЄС домовилися про посилення законодавчої бази повернення нелегальних мігрантів

Рада ЄС на рівні міністрів внутрішніх справ погодила в п'ятницю переговорну позицію щодо перегляду директиви про повернення мігрантів, йдеться в комюніке Ради ЄС.

"Підвищення ефективності повернень (мігрантів - ІФ) - це фундаментальна частина комплексної міграційної політики. Це кращий спосіб зламати бізнес-модель контрабандистів і показати (потенційним мігрантам - ІФ), що віддати своє життя в їхні руки - зовсім не квиток до Європи", - зазначається в ньому.

Мета пропонованих нових правил - прискорити процедури повернення, запобігти можливості втечі і вторинних спроб проникнути до Європи, а також збільшити частку мігрантів, яких повертають.

У переглянутій директиві, зміст якої Рада ЄС повинна узгодити з Європарламентом, пропонується жорсткіше прописати процедури прийняття рішень про видворення, чітко визначити терміни апеляцій і обов'язок держав ЄС розширювати спеціальні програми добровільного повернення.

В ЄС на союзному рівні повернення нелегальних мігрантів регулюється директивою 2008 року. Вона встановлює загальні норми і процедури повернення громадян третіх країн, які незаконно перебували на території ЄС. Однак з моменту прийняття цієї директиви обсяг проблем значно змінився.

Європейська рада в особі лідерів держав-членів неодноразово наголошувала на необхідності суттєвого підвищення ефективності повернення нелегальних мігрантів.

"Хоча ЄС і держави-члени доклали до цього великих зусиль, загальна кількість повернень залишає бажати більшого", - йдеться в комюніке Ради ЄС.

У п'ятницю ж Рада ЄС прийняла пропозиції щодо фінансування міграційної, прикордонної політики і політики безпеки для союзного бюджету на період 2021-2027 років. Зокрема, пропонується створити фонд притулку і міграції, який буде надавати державам-членам підтримку в управлінні міграцією. Фонд внутрішньої безпеки, який сприяє координації дій поліції, судових та інших компетентних органів, пропонується адаптувати до нових реалій боротьби з тероризмом, організованою злочинністю та кіберзлочинністю.

Пік міграційної кризи в Європі був у 2015 році, коли потік нелегальних мігрантів перевищив мільйон осіб. У 2016 році в ЄС прибуло вже менше 400 тисяч мігрантів, в 2018 році - близько 150 тисяч, а з січня до травня нинішнього року - 26 621 особа.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

За поточну добу окупанти 53 рази намагалися просунутися вперед, найбільше - на куп'янському та покровському напрямках - Генштаб ЗСУ

Глава СБУ пообіцяв ворогу нові "сюрпризи" завдяки впровадженню найкращих військово-технологічних рішень

Бельгія не планує відправлення своїх військових в Україну, але готується поставити Києву літаки F-16

Новий президент Північної Македонії підтвердила участь у Саміті миру - Зеленський

"Укренерго" повернула в роботу основну лінію енергопостачання окупованої ЗАЕС

UNITED24 розпочинає глобальний збір на бойові роботизовані платформи

Голова Нацполіції: Військовозобов'язаного, який перебуває в розшуку ТЦК, поліція туди й доправить, а під час спроби втекти від поліцейського може застосовуватися сила

Глава Нацполіції: Якщо чоловік на вулиці не показав на вимогу поліції документів, може відбутися адмінзатримання для встановлення особи

СБУ затримала ексохоронця російської катівні на Херсонщині, який намагався сховатися в лавах ЗСУ

Голова Нацполіції про спілкування поліцейського з військовозобов'язаними: За злісну непокору - адміністративна і навіть кримінальна відповідальність

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА