15:37 03.02.2021

"Нафтогаз" розпочав процедуру розподілу активів "Укрнафти" - джерело

3 хв читати
"Нафтогаз" розпочав процедуру розподілу активів "Укрнафти" - джерело

НАК "Нафтогаз України" як мажоритарний акціонер ПАТ "Укрнафта" спрямувало наглядовій раді нафтової компанії повідомлення про необхідність розпочати вивчення і розгляд питання поділу її активів за бізнес-напрямами із міноритарними акціонерами.

Як повідомило агентству "Інтерфакс-Україна" джерело в уряді, відповідне повідомлення наглядовій раді "Нафтогаз" скерував сьогодні.

За його словами, "Нафтогаз" просить на найближчому засіданні наглядової ради розглянути це питання з подальшим затвердженням календарного плану і заходів із його реалізації.

"Для початку треба затвердити склад робочої групи, здійснити відбір компанії з "великої четвірки" для оцінки активів, затвердити юридичного радника для супроводу процесу", - пояснив співрозмовник агентства.

Як повідомлялося, наприкінці січня 2021 року "Нафтогаз" надіслав листа міноритаріям "Укрнафти", які подали позов до України в Стокгольмський арбітраж на $6 млрд, про бажання провести збори акціонерів компанії.

За його словами, "Нафтогаз" хотів би провести збори "в найближчий можливий день" і для цього має намір ініціювати їх скликання відповідно до вимог законодавства.

Наприкінці минулого року міністр юстиції Денис Малюська повідомив, що Арбітражний інститут Торгової палати Стокгольма вже в лютому 2021 року може ухвалити фінальне рішення за позовом міноритаріїв "Укрнафти" до України. Він назвав цю справу, яка триває з 2015 року, "комплексною, складною, такою, що покриває багато аспектів відносин держави й "Укрнафти".

Міноритарні акціонери ПАТ "Укрнафта" в червні 2015 року подали позов до Стокгольмського арбітражу проти держави Україна. Вони, зокрема, обвинувачують Україну в заподіянні збитків через відбір газу, видобутого "Укрнафтою", без оплати або з оплатою за заниженою ціною; невиконанні "Нафтогазом України" та "Укртрансгазом" рішень українських судів; швидкому збільшенні ставок плати за користування надрами; зменшенні кворуму під час проведенні зборів акціонерних товариств. На початку 2018 року стало відомо, що претензії міноритарних акціонерів "Укрнафти" до України збільшилися з $4,7 млрд до $5,4 млрд.

Верховна Рада в листопаді 2020 року ухвалила закон про взаєморозрахунки між "Нафтогазом", "Укрнафтою" і бюджетом на суму понад 40 млрд грн, які було проведено в грудні. На думку експертів, знайомих зі спором, це має поліпшити позиції України в арбітражному спорі з міноритаріями "Укрнафти".

Голова "Нафтогазу" Андрій Коболєв в інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна" зазначав, що після здійснення взаєморозрахунків група має намір провести з міноритарними акціонерами "Укрнафти" переговори щодо розділення активів компанії. За його словами, без поділу активів "Укрнафти" група не зможе вийти на IPO, як це передбачає затверджена в жовтні 2020 року політика власності "Нафтогазу".

За даними "Укрнафти", крім "Нафтогазу", великими акціонерами компанії на кінець 2020 року були Bridgemont Ventures Limited і Littop Enterprises Limited - по 13,604991%, а також Bordo Management Limited. Решті акціонерів належало 9,899106%, і ніхто з них не володів більше ніж 5%.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Газопоршнева установка обійдеться в EUR1-1,1 млн/МВт, її окупність – три-шість років - директор Центру досліджень енергетики

Відвідуваність ресторанів і самовивіз зростають у Києві на тлі відключень світла - експерт

"Укрнафта" та "Укргідроенерго" освоять EUR300 млн, які виділяє ЄБРР на підтримку енергетики

Протести фермерів на українсько-польському кордоні - частина європейського руху напередодні виборів до Європарламенту - Мінагрополітики

"Укренерго" на четвер знову встановило ліміти споживання е/е для кожного регіону на всю добу

Під аварійні відключення через перевищення лімітів у вівторок потрапили 15 областей і Київ - "Укренерго"

Україна потребує плану зовнішнього фінансування до 2027 року - Мінфін і Мінекономіки

"Біосфера" продала потужності з виробництва підгузків, прогнозуючи скорочення народжуваності в Україні

НБУ пов'язує зростання чистого попиту на безготівкову валюту в травні на 41% зі збільшенням видатків бюджету

Мінфін України запустив інтерактивний сайт матриці реформ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА