20:25 07.12.2018

Наприкінці лютого - на початку березня ВР проголосує в цілому за конституційні зміни щодо закріплення інтеграції в ЄС та НАТО

2 хв читати
Наприкінці лютого - на початку березня ВР проголосує в цілому за конституційні зміни щодо закріплення інтеграції в ЄС та НАТО

Остаточне (у другому читанні) голосування у Верховній Раді за проект закону про внесення змін до Конституції України щодо закріплення курсу України на європейську та євроатлантичну інтеграцію відбудеться наприкінці лютого - на початку березня 2019 року, прогнозує представник президента України у ВР Ірина Луценко.

"Голосування це буде найімовірніше наприкінці лютого - на початку березня", - сказала І.Луценко в ефірі "5 каналу" в п'ятницю ввечері.

Як повідомлялося, 22 листопада Верховна Рада попередньо (в першому читанні) схвалила президентський законопроект про внесення змін до Конституції щодо стратегічного курсу держави на набуття повноправного членства України в Європейському Союзі та НАТО. Таке рішення підтримали 311 народних депутатів.

Згідно із запропонованими змінами, в повноваженнях Верховної Ради буде "реалізація стратегічного курсу держави на набуття повноправного членства України в Європейському Союзі та Організації Північноатлантичного договору".

Президент України стане гарантом реалізації стратегічного курсу держави на членство в ЄС та НАТО. А Кабінет Міністрів країни, у свою чергу, повинен буде забезпечувати реалізацію стратегічного курсу на членство України в цих організаціях.

При цьому в преамбулі до конституційних змін пропонується закріпити, що ВР підтверджує "європейську ідентичність українського народу і незворотність європейського та євроатлантичного курсу України".

Крім того, глава держави пропонує з перехідних положень Конституції виключити норму про "використання існуючих військових баз на території України для тимчасового перебування іноземних військових формувань можливо на умовах оренди в порядку, визначеному міжнародними договорами України, ратифікованими Верховною Радою".

У разі ухвалення та проходження всіх необхідних процедур закон набуде чинності наступного дня після опублікування.

3 вересня в парламенті було зареєстровано цей президентський законопроект із запропонованими конституційними змінами.

20 вересня Верховна Рада включила його до порядку денного і направила до Конституційного Суду для отримання висновку.

Згідно з процедурою, після попереднього затвердження ВР може остаточно ухвалити законопроект (у другому читанні) на наступній сесії. Для цього знадобиться не менше ніж 300 голосів народних депутатів. Така процедура встановлена Конституцією України.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Туреччина підтримала надання Україні зброї, але виключила участь НАТО у війні

Китай підтвердив відмову брати участь у Глобальному саміті миру і заявив, що буде "продовжувати на власний розсуд просувати мирні переговори"

Санкції країн G7 і ЄС проти РФ і КНДР за постачання зброї були скоординованими

МЗС України засудило недружні заяви прем'єр-міністра Грузії про Революцію гідності

У складі нової Єврокомісії Угорщина не отримає портфеля з питань розширення та політики сусідства - ЗМІ

Грузинський закон про іноагентів суперечить цінностям ЄС і викликає жаль у Євросоюзі - заява

Стефанчук: Згідно з Конституцією Зеленський буде президентом до вступу на посаду новообраного президента

Рада ЄС оголосила пріоритети Євросоюзу у сфері безпеки й оборони, серед головних цілей – підтримка України

Стефанішина обговорила зі Столтенбергом очікування і підготовку до майбутнього саміту НАТО у Вашингтоні

"УДАР Віталія Кличка" пропонує ввести декларування  відсутності зв'язків з рф для бізнесу

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА