12:38 10.10.2018

Кількість українців, які добре ставляться до РФ, продовжує перевищувати кількість росіян, котрі добре ставляться до України, - соцопитування

2 хв читати
Кількість українців, які добре ставляться до РФ, продовжує перевищувати кількість росіян, котрі добре ставляться до України, - соцопитування

 Кількість позитивно налаштованих до РФ українців у вересні 2018 року становила 48% (у лютому було 45%), тоді як у РФ кількість позитивно налаштованих до України не змінилася і становить 33%, свідчать результати соціологічного дослідження, проведеного Київським міжнародним інститутом соціології (КМІС) і російської недержавної дослідницької організації "Левада-Центр".

Згідно з результатами дослідження, ставлення українців до РФ залежить від регіону - на заході позитивно ставляться до РФ приблизно так само, як і в РФ в Україні - 31%. У центрі України позитивно налаштованих до РФ - 44%, на півдні - 62%, на сході - 70%.

У повідомленні наголошується, що ставлення населення України до РФ з 2008 року, коли розпочався регулярний моніторинг цього питання, залишається незмінно кращим, ніж ставлення населення РФ до України.

Згідно з наведеною інфографікою, максимальний розрив був у лютому 2009 року, коли позитивно в Україні до РФ ставився 91% респондентів, а в РФ до України - лише 29%. Мінімальним розрив був у вересні 2015 року (34% і 33% відповідно) і періодично становив менше ніж 10 відсоткових пунктів у 2015-2017 рр., після чого ставлення українців до РФ зберігає позитивну динаміку, на відміну від іншої сторони.

При цьому підтримка незалежності України залишається високою - 88% і порівняно з лютим 2018 року не змінюється. Водночас кількість тих, хто бажає закритих кордонів з РФ, зменшилася з 44% до 38%, а кількість тих, хто бажає незалежних відносин, але без віз і митниць, збільшилася з 44% до 50%.

У РФ порівняно з березнем 2018 року зменшилися кількість тих, хто бажає закритих кордонів з Україною, з 39% до 32% і збільшилася кількість охочих об'єднатися в одну країну з 10% до 16%.

КМІС проводив своє опитування 8-23 вересня у 109 населених пунктах (PSU) у всіх областях України, крім Автономної Республіки Крим та не підконтрольних уряду районів Луганської та Донецької областей, за стохастичною вибіркою, репрезентативною для населення України віком від 18 років. Методом інтерв'ю було опитано 2 тис. 26 респондентів. Статистична похибка вибірки (з імовірністю 0.95 і за дизайн-ефекту 1.5) не перевищує 3,3% для показників, близьких до 50%, 2,8% - для показників, близьких до 25%, 2% - для показників, близьких до 10%, 1,4% - для показників, близьких до 5%.

"Левада-центр" проводив опитування 1,6 тис. осіб за репрезентативною вибіркою населення РФ віком 18 років і старше в період 20-26 вересня 2018 року.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Китай підтвердив відмову брати участь у Глобальному саміті миру і заявив, що буде "продовжувати на власний розсуд просувати мирні переговори"

Санкції країн G7 і ЄС проти РФ і КНДР за постачання зброї були скоординованими

МЗС України засудило недружні заяви прем'єр-міністра Грузії про Революцію гідності

Соцопитування: лише 29% опитаних українців довіряють Раді, громадяни хочуть, щоб парламент більше опікувався питаннями оборони та безпеки

У складі нової Єврокомісії Угорщина не отримає портфеля з питань розширення та політики сусідства - ЗМІ

США розраховують визначитися з наступником Столтенберга до саміту НАТО

Грузинський закон про іноагентів суперечить цінностям ЄС і викликає жаль у Євросоюзі - заява

Стефанчук: Згідно з Конституцією Зеленський буде президентом до вступу на посаду новообраного президента

Рада ЄС оголосила пріоритети Євросоюзу у сфері безпеки й оборони, серед головних цілей – підтримка України

Стефанішина обговорила зі Столтенбергом очікування і підготовку до майбутнього саміту НАТО у Вашингтоні

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА