14:43 29.05.2018

Миротворча місія ООН могла б сприяти врегулюванню конфлікту на Донбасі - Штайнмаєр

2 хв читати
Миротворча місія ООН могла б сприяти врегулюванню конфлікту на Донбасі - Штайнмаєр

Миротворча місії ООН на Донбасі могла б сприяти реалізації Мінських угод, сподівається президент Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр.

"Я в різних місцях говорив про це (миротворчу місію на Донбасі - ІФ) і з різними партнерами, однак ми не надто просунулися в знаходженні консенсусу. Я поки що не можу розповісти про результати цих переговорів або зробити якісь прогнози. Але під час усіх тих розмов, які я згадував, у Берліні, в Аахені або Сочі з різними учасниками - йшлося про цю миротворчу місію ООН, і я можу висловити сподівання, що саме таким шляхом ми зможемо зробити крок уперед (в імплементації Мінських угод - ІФ)", - сказав він у Києві у вівторок на спільній із президентом України Петром Порошенком прес-конференції.

Ф.-В.Штайнмаєр зазначив, що альтернативи Мінським угодами наразі немає, і потрібно йти шляхом їх реалізації.

"Просуваємося поступово, повільно, але потрібно рухатися далі. Для цього потрібні переговори, розмови, зокрема і щодо (миротворчої - ІФ) місії ООН", - додав президент ФРН.

У свою чергу П.Порошенко наголосив, що миротворча місія ООН - це перший компонент безпеки в імплементації Мінських угод, що гарантує безпеку і на лінії зіткнення, і на всій окупованій території, а також роззброєння незаконних збройних формувань і виведення російських військ із Донбасу.

"Єдиний інструмент для цього - миротворча операція за мандатом Ради безпеки ООН. Ви пам'ятаєте, що на цій ініціативі я наполягав іще у 2015 році. Мені приємно, що цю ініціативу наразі підтримує весь світ. І я хочу подякувати панові президенту (ФРН - ІФ) за те, то ініціатива миротворців за мандатом ООН є складовою частиною коаліційної угоди німецького уряду. Впевнений, що на сьогодні ми повинні дуже ефективно координувати наші дії з діями наших партнерів, зокрема з Францією, Великою Британією і США ... щоб ця місія розпочала роботу вже цього року", - сказав глава української держави.

Він додав: "Упевнений, що нам слід це обговорити в рамках "нормандського формату", я ініціюю якнайшвидше його скликання. Нам не можна втрачати ні тижня, ні дня".

Також П.Порошенко зазначив, що рішення Радбезу ООН повинне мати вигляд "певної "дорожньої карти", що й коли має бути зроблено".

"Але необхідність якнайшвидшого застосування миротворчої операції є сьогодні для нас викликом, і ми повинні знайти гідну відповідь", - резюмував він.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Нетаньягу заявив, що намір Іспанії, Ірландії та Норвегії визнати Палестину надихне ворогів Ізраїлю

Бельгія, яка головує в Євросоюзі, має намір до кінця червня розпочати переговори про вступ Молдови та України до ЄС

Ізраїль відкликає своїх послів із Норвегії та Ірландії для термінових консультацій через рішення визнати Палестину державою

Геращенко має намір звернутися до Мецоли у зв'язку з проявом сексизму з боку спікера Ради

Участь Індії в Саміті миру може спонукати Китай також узяти в ньому участь - нардеп

Президент Румунії візьме участь у Саміті миру у Швейцарії - Зеленський

У ЄС погодили план із використання доходів від заморожених активів РФ для допомоги Україні

Німеччина може підтримати американський план допомоги Україні на $50 млрд - ЗМІ

Автор законопроєкту про демографічні податки його відкликає - нардеп Железняк

Структури ЄС прагнуть розпочати 25 червня переговори про вступ України до союзу - ЗМІ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА