17:10 08.08.2019

Атамбаєва затримали

2 хв читати

Співробітники силових структур Киргизії затримали екс-президента країни Алмазбека Атамбаєва, передає кореспондент "Інтерфаксу".

В операції в селі Кой-Таш, де розташований будинок Атамбаєва, брали участь близько 2 тисяч працівників міністерства внутрішніх справ, зокрема спеціальний загін швидкого реагування. Нею керував особисто глава МВС Кашкар Джунушалієв.

Зі свого боку в штабі прибічників Атамбаєва повідомили, що екс-президент Киргизії сам прийняв рішення здатися силовикам, щоб не провокувати жертв серед мирного населення.

Раніше повідомлялося, що спецназ МВС Киргизії в четвер застосував спецзасоби і світлошумові гранати в сутичках із жителями села Кой-Таш, в'їзд до села перекрито.

Це сталося після того, як прибічники Атамбаєва в четвер передали владі шістьох спецпризначенців Держкомітету національної безпеки (ДКНБ) Киргизії, що дістали поранень під час невдалої спроби силового затримання екс-президента минулої середи.

У четвер глава Киргизії Сооронбай Жеенбеков заявив, що в Атамбаєва, який чинив збройний опір спецпризначенцям ДКНБ у своєму домі в селі Кой-Таш, зміниться процесуальний статус - колишній свідок у низці кримінальних справ стає підозрюваним у тяжкому злочині.

7 серпня в селі Кой-Таш за 20 кілометрів від Бішкека спецпризначенці "Альфа" ДКНБ Киргизії зробили спробу силового затримання Атамбаєва, щоб доставити його на допит як свідка у справі про незаконне звільнення кримінального авторитета. Прибічники Атамбаєва не дали його затримати. У сутичках постраждали 79 людей, один із бійців спецназу помер від вогнепального поранення.

Глава ДКНБ Орузбек Опумбаєв заявив на засіданні парламенту, що прибічники Атамбаєва захопили кілька десятків одиниць бойової зброї у спецназівців у середу.

27 червня парламент Киргизії ухвалив рішення про зняття недоторканності з Атамбаєва, водночас позбавивши його статусу екс-президента, що позбавляє його імунітету від кримінального переслідування. Це відбулося після того, як Генпрокуратура підтримала обвинувачення, висунені парламентом проти екс-президента Киргизії.

Серед прийнятих у провадження Генпрокуратурою епізодів, які вивчає відомство на предмет причетності Атамбаєва, зазначені: незаконне збагачення, незаконне заволодіння земельною ділянкою, причетність до незаконного звільнення в 2013 році кримінального авторитета Азіза Батукаєва, корупція під час модернізації ТЕЦ Бішкека на кошти китайського кредиту.

Колишній президент назвав усі обвинувачення проти нього "абсурдом" і заявив, що не має наміру брати участь у слідчих діях і приходити на допит до слідчих органів.

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Байден очікує більш тісної співпраці з Бельгією щодо України

Ворог атакував Одесу касетними боєприпасами, мета – припортова інфраструктура, є поранені

Один представник полку "Азов" повернувся додому в рамках останнього обміну військовополоненими

Кулеба в розмові з Блінкеном привітав дозвіл США на удари по РФ: Своєчасний крок у правильному напряму

Офіс ТЧХУ відновив роботу в Краматорську

Кличко: Київ готується до складної зими в умовах масштабних пошкоджень енергетичної інфраструктури

Кількість бойових зіткнень на фронті зросла до 70, на покровському напрямку тривають 11 боїв

Зеленський подякував Королю Швеції за особливу допомогу в межах Міжнародної коаліції за повернення українських дітей

У Міноборони підтримують створення Військової поліції

Кількість бойових зіткнень на фронті зросла до 62, найнапруженіша ситуація на покровському напрямку

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА