13:43 15.05.2018

Група нардепів направляє до КС подання щодо неконституційності закону, який дозволив Луценку обійняти посаду генпрокурора

2 хв читати
Група нардепів направляє до КС подання щодо неконституційності закону, який дозволив Луценку обійняти посаду генпрокурора

Народні депутати направляють до Конституційного суду подання про визнання неконституційним закону, яким парламент змінив вимоги до кандидата на посаду генерального прокурора України, що дозволило Юрію Луценку обійняти цю посаду, повідомив позафракційний народний депутат Віктор Чумак.

"45 народних депутатів підписали конституційне подання щодо визнання цього закону неконституційним із мотивом порушення регламенту. Всі 45 підписів під цим конституційним поданням перевірені в апараті Верховної Ради, завірені печаткою та підписами апарату Верховної Ради. Й це конституційне подання цього тижня буде передано до Конституційного суду", - сказав В.Чумак на спільному брифінгу з декількома своїми колегами в парламенті у вівторок.

Він нагадав, що закон про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо діяльності генеральної прокуратури було ухвалено 12 травня 2016 року.

В.Чумак зазначив, що КС визнає неконституційними велику кількість законів, ухвалених із грубим порушенням регламенту, але цей закон "відрізняється своїм цинізмом".

Народний депутат нагадав, що відповідний проект закону було внесено до Верховної Ради о 9:00 ранку 12 травня, о 9:15 його розглянув профільний комітет, об 11:00 за нього проголосували в сесійній залі парламенту, цього самого дня його підписав спікер парламенту та президент України, і його опублікували в офіційному виданні.

"Це той проект закону, який дав можливість обійняти посаду генерального прокурора Юрію Віталійовичу Луценку та змінив усі правила призначення на посаду генерального прокурора", - сказав В.Чумак.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Верхня палата парламенту Швейцарії відхилила план допомоги Україні на CHF5 млрд через "боргове гальмо"

Порошенко: Верховна Рада несе відповідальність за якість кадрової політики, досить мовчки натискати кнопки

Майже половина українців бачить погіршення в ситуації з демократією та економікою в країні за п'ять років каденції Зеленського - КМІС

Угорщина може позбутися права вето під час голосування в Євросоюзі - DW

Дозвіл Україні бити по території РФ може бути розширений і це залежатиме від ситуації на полі бою – Білий дім

Голова "Нафтогазу" Чернишов може повернутися в уряд - депутат Железняк

Україна визнає і Ізраїль, і Палестину - Зеленський

Туреччина підтримала надання Україні зброї, але виключила участь НАТО у війні

Китай підтвердив відмову брати участь у Глобальному саміті миру і заявив, що буде "продовжувати на власний розсуд просувати мирні переговори"

Санкції країн G7 і ЄС проти РФ і КНДР за постачання зброї були скоординованими

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА