«Регіонал» планує залатати дірки в держбюджеті за рахунок мобільщиків — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

«Регіонал» планує залатати дірки в держбюджеті за рахунок мобільщиків

Казна та Політика
1067
Вчора нардеп-регінал Валерій Омельченко запропонував з 1 січня 2014 року підняти в 5 разів вартість використання радіочастотного ресурсу. Для мобільних операторів ця законодавча ініціатива прозвучала громом серед ясного неба. Точніше, не такого вже й ясного – на телеком-ринку і без того тягнеться стагнація, а драйверів розвитку у вигляді ліцензій на зв’язок 3G, оператори не можуть дочекатися від держави вже котрий рік. Якщо законопроект набуде чинності, оператори передрікають мільярдні втрати для всіх учасників ринку, що використовують РЧР, неминуче підвищення споживчих цін на зв’язок і стагнацію ринку. Водночас, автор законопроекту вважає, що мобільні оператори отримують достатній прибуток, щоб осилити новий тариф на використання РЧР і закликає бізнес спільно з владою шукати шляхи наповнення держбюджету, що зазнає серйозного дефіциту коштів.
У коментарі «proIT» Валерій Омельченко, зазначив, що його законодавча ініціатива викликана необхідністю збільшити надходження до бюджету країни, які гарантують населенню належний рівень соцзахисту. «За даними Міністерства фінансів, дефіцит держбюджету за підсумками перших трьох кварталів поточного року становить 40,8 млрд. грн. Водночас, впродовж цього року темпи зростання витрат на соціальний захист та соціальне забезпечення збільшилися на 18%, на житлово-комунальне господарство на 40%, охорону здоров’я на 7,3%, також зросли видатки на освіту та економічну діяльність. Держава щороку має поліпшувати соціальні стандарти, що є неможливим без збільшення дохідної частини державного бюджету. Необхідність підвищення вартості радіочастотного ресурсу викликана також саме цими передумовами», – пояснює автор законопроекту.
Він також підкреслює, що збільшення плати за радіочастотний ресурс жодним чином не позначиться на користувачах мобільного зв’язку: «Пропоновані норми не зобов’язують мобільних операторів підвищувати ціни за мобільний зв’язок і збільшувати фінансове навантаження на користувачів телекомунікаційних послуг. За даними Держкомстату, на сьогоднішній день, мобільні оператори отримують достатній прибуток, для того, щоб робити відповідні відрахування у державну скарбницю. Ми разом повинні шукати шляхи і методи поповнення державного бюджету, як застави розвитку нашої країни».
Тим часом, оператори категорично не згодні з мотивуванням Валерія Омельченка. Зі слів Андрія Осадчука, директора з регуляторно-правового забезпечення «Київстар», такі ініціативи в умовах стагнації ринку мобільного зв’язку та відсутності можливостей для його розвитку призведуть до погіршення фінансового стану підприємств галузі та інвестиційної привабливості українського телекомринку. «Все, що може дати ця ініціатива – необгрунтоване збільшення витрат операторів телекомунікацій, що, відповідно, призведе до подальшого зменшення їх доходів. Так, тільки наша компанія втратить понад мільярд гривень, не маючи натомість жодного компенсатора для розвитку бізнесу. За умови постійного зменшення доходів операторів рухомого (мобільного) зв’язку, зменшаться і реальні податкові надходження до бюджетів та загальнообов’язкові фонди, і, як наслідок – ВВП країни», – стверджує Андрій Осадчук.
Його позицію поділяють і в компанії МТС. Зі слів Владислава Войтовича, прес-секретаря МТС, прийняття законопроекта неминуче призведе до підвищення споживчих цін на зв’язок, що викличе масове невдоволення абонентів, зменшення обсягів користування послугами зв’язку та, як наслідок, завдасть шкоди державі у вигляді недоотриманих податків до держбюджету. «На наш погляд, зараз як ніколи необхідно створювати сприятливу обстановку для того, щоб стимулювати розвиток такої важливої ​​для України галузі, а не підривати її економіку і давати негативний сигнал інвесторам про погіршення інвестиційного клімату в країні. Рішення за даним законопроектом було прийнято раптово, воно не обговорювалося з громадськістю, не обговорювалося з гравцями ринку, і не має під собою жодних економічних підстав. Ані ринок, ані абоненти не готові платити такі суми», – зазначає прес-секретар МТС.
У прес-службі life:) також вважають, що п’ятиразове підвищення плати за користування РЧР значно зменшує привабливість мобільної галузі для інвестування, а значить і обмежує можливості для її подальшого розвитку в Україні. «Більше того, зазначений збір систематично переглядається у бік збільшення, оскільки норми Податкового кодексу передбачають щорічну можливість перегляду ставок цього податку урядом. Так, останнє збільшення на 7,9% відбулося на початку цього року. Зараз ситуація повторюється, але збільшення планується не на певний відсоток, а в цілих п’ять разів», – зазначає прес-служба оператора.
Найбільш красномовно обгрунтованість підвищення вартості використання РЧР охарактеризував Роман Хіміч, експерт Netton Consulting Group: «Плата нічим не обгрунтована і взята зі стелі. Швидше за все, просто скопіювали попередню постанову Кабміну, за якою тарифи підвищувалися саме в 5 разів».
На його думку, незважаючи на те, що оператори «потягнуть» новий тариф, збільшення їх видаткової частини автоматично призведе до скорочення оподатковуваного прибутку. При цьому найімовірніше, що питома вартість послуг (APPM) збільшиться на тлі невеликого зростання витрат абонентів, однак обсяг фактичного споживання послуг зменшиться.
Всєволод Некрасов
За матеріалами:
proIT.com.ua
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас
У Вас еще остались деньги? Тогда мы идем к вам! ПР
Этот Омельченко как враг народа какой-то...
Читати всі коментарі на форумі