ua en ru

Виступ Порошенко на Генасамблеї ООН: онлайн-трансляція

Виступ Порошенко на Генасамблеї ООН: онлайн-трансляція

Порошенко передав генсеку ООН ноту про розірвання договору про дружбу з РФ.

Петро Порошенко виступить на Генасамблеї ООН сьогодні, 26 вересня. Український лідер буде говорити про миротворців і ситуації на Донбасі. Крім того, президент передав генсеку ООН ноту про припинення "дружби" з РФ. Всі подробиці візиту Порошенко в США і онлайн-трансляція виступу - в матеріалі РБК-Україна.

Президент Петро Порошенко з дружиною Мариною вже прибув в Нью-Йорк для участі в 73-й Генасамблеї ООН. Виступ Порошенко запланований на 15:30-16:00 (22:30-23:00 за київським часом) і стане четвертим за рахунком.

Про що буде говорити президент України

Головними темами президентського спічу будуть безпека, гуманітарна ситуація на Донбасі, а також перспективи запровадження миротворчої місії. Окремо йтиметься про розірвання договору про дружбу і співпрацю з Росією. Як повідомив прес-секретар президента Святослав Цеголко, відповідну ноту Порошенко передав генсеку ООН Антоніу Гутеррішу.

В ході сесії Генасамблеї також очікується обговорення нового проекту резолюції ООН по Криму.

Програма візиту Порошенка до США

Нинішня програма візиту у президента досить насичена. На полях саміту Порошенко вже зустрівся з президентом Польщі Аджеем Дудою, а також з лідерами української громади в США. Український президент обговорив з Дудою реформи в Україні, а також подякував польському лідеру за розмову з Трампом про "Північний поток-2".

Крім того, Порошенко проведе низку двосторонніх зустрічей з лідерами європейських країн, країн Африки та Азії й українською діаспорою, а також візьме участь у саміті миротворчості ООН.

Нагадаємо, в минулому році Порошенко виступав на Генасамблеї ООН 20 вересня. Тоді президент вже піднімав питання про необхідність миротворчої місії для Донбасу, а також закликав країн-членів ООН створити "групу-друзів" по поверненню Криму. Також під час виступу на загальних дебатах, Порошенко нагадав європейцям про Голодомор в Україні 1932-33 рр. з проханням визнати його актом геноциду.