21:07 11.07.2018

Україна на засіданні ТКГ 25 липня очікує відповіді РФ на запитання, чи готові вони обміняти політв'язнів українців на 36 росіян

2 хв читати
Україна на засіданні ТКГ 25 липня очікує відповіді РФ на запитання, чи готові вони обміняти політв'язнів українців на 36 росіян

На засіданні в Мінську в середу українська сторона в Тристоронній контактній групі (ТКГ) жорстко порушила питання про офіційну відповідь РФ на пропозицію передати 36 росіян в обмін на політв'язнів - українців у РФ, повідомила представник України в гуманітарній підгрупі ТКГ, перший віце-спікер Верховної Ради Ірина Геращенко.

"Щойно мала розмову з нашими представниками в ТКГ, знаю, що РФ і її представники й надалі уникають будь-якої відповіді, блокуючи тим самим питання звільнення українців у російських тюрмах. Наші представники в ТКГ зазначили, що ми очікуємо 25 липня офіційної відповіді представників РФ на конкретну й цілком зрозумілу пропозицію: чи готові вони розморозити питання звільнення незаконно утримуваних, чи збираються забрати 36 громадян РФ, які прагнуть повернутися на Родіну, й віддати нам Сущенка, Сенцова, Кольченка, Клиха, Карпюка, Панова, Гриба, інших українців і кримських татар із російських тюрем", - написала І.Геращенко на своїй сторінці в соцмережі Facebook у середу ввечері.

"25 липня в рамках гуманітарної групи та ТКГ ми очікуємо відповіді на конкретне запитання: чи потрібні росіянам їхні 36 "потіряшок". І чи збираються вони нарешті віддати нам наших", - знову наголосила у своєму повідомленні представник України в підгрупі ТКГ.

За її словами, також українська сторона на засіданні в середу ще раз наголосила, що, згідно з Мінським домовленостям, не існує ніяких "ДНР" і "ЛНР": "це фантоми в уявах бойовиків і їхніх московських кураторів, і тому мають бути ліквідовані всі ці псевдоінститути псевдореспублік, усі ці "парламенти", "міністерства" і т.д. Тим паче, не може бути ніякої мови про "підготовку до виборів у республіках", які ініціюють їхні московські куратори на осінь 2018 року".

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Туреччина підтримала надання Україні зброї, але виключила участь НАТО у війні

Китай підтвердив відмову брати участь у Глобальному саміті миру і заявив, що буде "продовжувати на власний розсуд просувати мирні переговори"

Санкції країн G7 і ЄС проти РФ і КНДР за постачання зброї були скоординованими

МЗС України засудило недружні заяви прем'єр-міністра Грузії про Революцію гідності

Соцопитування: лише 29% опитаних українців довіряють Раді, громадяни хочуть, щоб парламент більше опікувався питаннями оборони та безпеки

У складі нової Єврокомісії Угорщина не отримає портфеля з питань розширення та політики сусідства - ЗМІ

США розраховують визначитися з наступником Столтенберга до саміту НАТО

Грузинський закон про іноагентів суперечить цінностям ЄС і викликає жаль у Євросоюзі - заява

Рада ЄС оголосила пріоритети Євросоюзу у сфері безпеки й оборони, серед головних цілей – підтримка України

Стефанішина обговорила зі Столтенбергом очікування і підготовку до майбутнього саміту НАТО у Вашингтоні

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА