17:27 12.08.2020

Кабмін передав майже 200 об'єктів держвласності в управління ФДМ - Шмигаль

2 хв читати
Кабмін передав майже 200 об'єктів держвласності в управління ФДМ - Шмигаль

Кабінет Міністрів передав до Фонду держмайна (ФДМ) України майже 200 об'єктів державної власності, що дасть змогу розпочати процес їх приватизації.

"В Україні понад 3000 державних підприємств. Жоден український уряд не міг ефективно управляти такою кількістю. Тому наша стратегія - залишити під контролем держави приблизно 300 об'єктів. Це оптимальний варіант, який дасть змогу уряду залишатися ефективним власником", - написав прем'єр-міністр Денис Шмигаль на своїй сторінці у Facebook за підсумками засідання уряду в середу.

Він зазначив, що на завершальному етапі перебуває також робота над урядовим законопроектом, який визначить перелік об'єктів, які мають залишитися під контролем держави. Йдеться про такі держкомпанії як "Нафтогаз України" або "Енергоатом".

Крім того, прем'єр зазначив, що Кабмін на засіданні в середу затвердив методику визначення справедливої ціни, яку приватне підприємство може отримати від концесії з державою.

Під час ухвалення проекту розпорядження Кабміну "Про передачу об'єктів державної власності до сфери управління Фонду державного майна", з метою додаткового вивчення доцільності передачі були виключені з переліку державні підприємства: "Завод порошкової металургії", Український державний науково-дослідний і проектний інститут азотної промисловості і продуктів органічного синтезу, Донецький державний науково-дослідний та проектний інститут кольорових металів, "Екотрансенерго" і "Кривбаспроект".

Крім того, з переліку держпідприємств для передачі до ФДМ були виключені: Науково-дослідний інститут техніки безпеки хімічних виробництв, Харківське промислово-торговельне підприємство, Український науково-дослідний інститут спеціальних сталей, сплавів та феросплавів, Науково-дослідний і проектний інститут хімічних технологій "Хімтехнологія", "Укрпромзовнішекспертиза", Львівське державне спеціальне конструкторське бюро "Топаз", "НДЦ рідких мінеральних добрив", державне науково-технологічне виробниче підприємство "Верес", Розрахунково-кліринговий центр, "Полупанівський кар'єр", "Держінформаналітіка", "Партнерський фонд", "Промислово-металургійний консалтинг" і "Фінпро".

За пропозицією т. в. о. міністра енергетики Ольги Буславець, із переліку на передачу до Фонду держмайна були виключені також держпідприємства "Львіввугілля", "Шахта "Надія", "Лисичанськвугілля", "Укренергопраця".

Як зазначено у проекті постанови, під час підготовки документа з нього було, зокрема, вилучено 20 об'єктів "Укроборонпрому", щодо них готується окрема постанова.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Верхня палата парламенту Швейцарії відхилила план допомоги Україні на CHF5 млрд через "боргове гальмо"

Порошенко: Верховна Рада несе відповідальність за якість кадрової політики, досить мовчки натискати кнопки

Майже половина українців бачить погіршення в ситуації з демократією та економікою в країні за п'ять років каденції Зеленського - КМІС

Угорщина може позбутися права вето під час голосування в Євросоюзі - DW

Дозвіл Україні бити по території РФ може бути розширений і це залежатиме від ситуації на полі бою – Білий дім

Україна визнає і Ізраїль, і Палестину - Зеленський

Туреччина підтримала надання Україні зброї, але виключила участь НАТО у війні

Китай підтвердив відмову брати участь у Глобальному саміті миру і заявив, що буде "продовжувати на власний розсуд просувати мирні переговори"

Санкції країн G7 і ЄС проти РФ і КНДР за постачання зброї були скоординованими

МЗС України засудило недружні заяви прем'єр-міністра Грузії про Революцію гідності

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА