13:47 31.12.2020

Антикорупційна структура має бути незалежною, а не обслуговувати корупціонерів у владі, зазначає Порошенко

2 хв читати
Антикорупційна структура має бути незалежною, а не обслуговувати корупціонерів у владі, зазначає Порошенко

Головною умовою ефективної роботи антикорупційної інфраструктури є її незалежність, а спроби влади підім'яти під себе правоохоронні органи руйнує довіру міжнародних партнерів України, заявив лідер партії "Європейська солідарність" Петро Порошенко під час інтерв'ю на "5 каналі".

"Я пишаюся тим, що моя команда за часів моєї каденції створила нову антикорупційну інфраструктуру... У чому цінність цих законопроектів і цієї антикорупційної інфраструктури? Вона має бути незалежною. НАБУ має бути незалежним від усіх. САП має бути незалежною. Вищий антикорупційний суд має бути незалежним. І для цього ми його створили через раду доброчесності, через раду міжнародних експертів. І саме тому я як автор законопроекту вимагаю, щоб парламент проголосував мій закон про принципи формування складу суддів Конституційного Суду. Через ту саму раду доброчесності, раду міжнародних експертів", - сказав він.

Політик переконаний, що треба припинити атаку, яку чинить Офіс президента на НАБУ і САП, "зокрема, події останніх днів, у справі Микитася, де проходять деякі високопоставлені особи, включаючи заступника глави Офісу президента Татарова". "Замість того, щоб негайно звільнити Татарова і забезпечити відсутність впливу на розслідування, він навпаки бере його під свій захист", - зазначає Порошенко.

За його словами, не можна допустити формування президентом Володимиром Зеленським нової судової гілки влади з "повністю своїми людьми" й у такий спосіб позбавити її незалежності.

"Дуже важко завойовувати довіру з боку наших партнерів. А це для нас абсолютно необхідний фактор. Тому що ми можемо співпрацювати лише тоді, коли є довіра", - резюмував Порошенко.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Глобальний саміт миру може мати продовження в парламентському вимірі - Стефанчук

Половина опитаних українців вважають, що Зеленський не виконав більшість передвиборчих обіцянок, половина з них звинувачує в цьому його оточення - КМІС

Участь Китаю в Глобальному саміті миру могла б зробити практичний внесок у досягнення справедливого й довготривалого миру в Україні - МЗС

Верхня палата парламенту Швейцарії відхилила план допомоги Україні на CHF5 млрд через "боргове гальмо"

Майже половина українців бачить погіршення в ситуації з демократією та економікою в країні за п'ять років каденції Зеленського - КМІС

Угорщина може позбутися права вето під час голосування в Євросоюзі - DW

Дозвіл Україні бити по території РФ може бути розширений і це залежатиме від ситуації на полі бою – Білий дім

Голова "Нафтогазу" Чернишов може повернутися в уряд - депутат Железняк

Україна визнає і Ізраїль, і Палестину - Зеленський

Туреччина підтримала надання Україні зброї, але виключила участь НАТО у війні

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА