13:30 25.10.2018

МКС сповістили про факти примушування кримчан до служби в російській армії

2 хв читати

До Міжнародного кримінального суду (МКС) подано інформаційне повідомлення про факти примушування жителів Криму до служби у збройних силах РФ, що є воєнним злочином, повідомила прокурор прокуратури Автономної Республіки Крим Єлизавета Дзігора.

На прес-конференції в четвер у Києві вона розповіла, що відповідно до норм міжнародного права держава-окупант має низку зобов'язань, яких має дотримуватися. Одна із заборон і полягає в недопущенні призову на службу до збройних сил держави-окупанта.

"РФ цієї заборони не дотримується, призов відбувається. Таким чином, очевидним є факт скоєння воєнного злочину... Інформаційне повідомлення до Міжнародного кримінального суду, яке направила прокуратура АРК... містить у собі низку фактів цього злочину, які підтверджуються доказами", - повідомила прокурор.

Докази, за її словами, оформлено належним чином і систематизовано, їх доповнюватимуть.

"Метою подання такого інформаційного повідомлення до МКС є розслідування, яке розпочне офіс прокурора МКС в Україні", - зазначила Є.Дзігора.

За її словами, важливим доказом стануть свідчення свідків і безпосередньо потерпілих.

Говорячи про процедуру розгляду цього звернення в МКС, прокурор пояснила, що необхідно пройти критерій прийнятності. "Нині ми перебуваємо на стадії попереднього вивчення секретаріатом офісу прокурора МКС інформаційних повідомлень... прокурор МКС може прийняти рішення про необхідність розпочати розслідування на території України зі створенням відповідного представництва в Україні", - сказала Є.Дзігора.

Коли це буде зроблено, то, за словами прокурора, буде передача матеріалів на розгляд безпосередньо до самого МКС й очікування ухвалення рішення.

Є.Дзігора нагадала, що раніше до МКС було подано інформаційні повідомлення, які стосуються націоналізації державного майна на окупованій території, депортації цивільного населення - незаконного переміщення ув'язнених із території Криму на територію РФ.

Аналітик ГО "Кримська правозахисна група" Олександр Сєдов розповів, що було вивчено 165 нормативно-правових актів, що підтверджують факти здійснення призову кримчан на службу в російській армії. Також, за його словами, було проаналізовано масив інформації, зокрема із соціальних мереж, з доказами примушування кримчан до служби в різних військових частинах РФ.

О.Сєдов наголосив, що нині є 33 вироки судів РФ стосовно жителів Криму за ухилення від служби у збройних силах РФ, ще три такі факти перебувають на розгляді судів.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Початковий імпульс російського наступу в Харківській області стримав український опір - британська розвідка

Прикордонники збили російський дрон у Миколаївській області - Держприкордонслужба України

Кількість загиблих у Харкові зросла до 14 - голова ОВА

Росіяни вночі обстріляли Чорнобаївку, постраждала жінка - Херсонська ОВА

У найближчі дві доби в Україні переважно без опадів, на півдні короткочасні дощі - Укргідрометцентр

Кількість загиблих від авіаударів РФ по гіпермаркету в Харкові збільшилася до 13 осіб - Офіс генпрокурора

Українські захисники відбили загрозу прориву військ РФ на Харківському напрямку - Генштаб ЗСУ

У Вінницькій та Харківській областях удари РФ призвели до пошкодження газорозподільних мереж - Міненерго

Польща піднімала авіацію через інтенсивні ракетні атаки РФ по регіонах України

Зеленський закликав Байдена і Сі Цзіньпіна взяти участь у Саміті миру: Ми не хочемо, щоб Статут ООН згорів, як книги у знищеній ракетами РФ харківській поліграфії

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА