20:05 22.04.2019

Кабмін і "Нафтогаз" погодили зниження регульованої ціни на газ у травні для населення і тепловиків на 3,5%

3 хв читати
Кабмін і "Нафтогаз" погодили зниження регульованої ціни на газ у травні для населення і тепловиків на 3,5%

Кабінет Міністрів України і НАК "Нафтогаз України" погодили зниження ціни природного газу для населення і теплової генерації з 1 травня 2019 року на 3,5% - з 8,55 тис. грн до 8,247 тис. грн, повідомила прес-служба НАК.

"За дорученням Кабінету Міністрів "Нафтогаз України" спільно з представниками уряду розробив новий механізм визначення регульованої ціни, що дозволяє не лише уникнути підвищення вартості газу для населення і теплової генерації з 1 травня 2019 року, а й зменшити її до рівня 8247 грн за тис. куб. м (кінцева роздрібна ціна)", - йдеться в прес-релізі компанії.

Таких домовленостей було досягнуто на нараді за участю прем'єр-міністра Володимира Гройсмана та голови НАК Андрія Коболєва.

У "Нафтогазі" зазначають, що якщо ринкова ціна газу для промислових споживачів буде нижчою від встановленої в постанові КМУ №867, то ціна для населення відповідно знизиться. Якщо ж ринкова ціна для промисловості перевищить визначений урядом рівень, то ціна для населення збережеться на рівні, встановленому постановою.

Зміни до чинних договорів на продаж газу між "Нафтогазом" і всіма контрагентами, що закуповують газ відповідно до спецзобов'язань, будуть внесені протягом травня поточного року.

Як повідомлялося, Кабінет Міністрів України згідно з постановою №867 від 19 жовтня 2018 року продовжив термін дії спецзобов'язань "Нафтогазу" продавати природний газ для потреб населення, релігійних організацій та виробників теплової енергії до 1 травня 2020 року, переглянувши формулу розрахунку ціни для продажу газу за PSO, (і підвищивши її на 23,5% - до 8,55 тис. грн за 1 тис. куб. м (з ПДВ) і витратами на транспортування і поставку), уряд вирішив підтримати теплопостачальні підприємства в умовах підвищення тарифу на газ, врегулювавши питання розрахунків ТКЕ і ТЕЦ з "Нафтогазом" за природний газ.

Водночас кон'юнктура на європейському ринку, що встановилася з весни, привела до зниження ринкової ціни на газ нижче встановлюваного КМУ для населення регуляторного рівня ціни.

"Нафтогаз" звернувся до уряду з проханням знизити ціну на газ, що відпускається для потреб населення, скасувавши затверджене Кабміном положення про ПСО, що передбачає підвищення ціни на газ для населення з 1 травня 2019 року, або внести до нього відповідні зміни.

Кабмін 3 квітня ухвалив постанову №293, якою прив'язав ціну на газ, що відпускається НАК для потреб населення ТКЕ, до ціни для промислових споживачів, але не скасував заборону на продаж газу вище його вартості за спецзобов’язанням. У НАК повідомили, що проведена юридична експертиза цього документа не дає компаніям такої можливості. Зі свого боку В.Гройсман заявив, що ініціює відставку глави "Нафтогазу" в разі відмови компанії знизити до 24 квітня 2019 року ціну на газ, що відпускається для потреб населення.

Таким чином, досягнуті 22 квітня домовленості повинні бути фіналізовані прийняттям відповідної їм постанови на найближчому засіданні КМУ.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

ЄБА просить надати бізнесу можливість самому відбирати критично важливих співробітників

Титанова "Велта" відчуває гостру нестачу кадрів аж до зупинки виробництва - СЕО

Актуалізація вимог "єОселі" збільшить попит на якісне житло і стимулюватиме економіку країни - думка

Обмеження е/е в Україні в середу розпочнуться з 19:00 замість 20:00 - обленерго

УЗ підвищила вартість комплектів білизни в плацкартних і купейних вагонах у 1,6 раза, у вагонах СВ - удвічі

ФДМ готується до приватизації одного з Дунайських портів

"Укренерго" скасувало обмеження споживачів з 07:00 до 20:00 середи в усіх областях

Україна влітку планує виставити на перші аукціони оренду 109 тис. га агроземель

SENSAR Development має намір побудувати в Ужгороді 5-зірковий готель і житловий комплекс

Ощадбанк придбав облігації нового випуску "Нової пошти" на 650 млн грн

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА