16:49 29.01.2021

Глави МЗС України, Польщі та Литви готові до розмови з Лукашенком, але на умовах взаємної поваги - Кулеба

2 хв читати
Глави МЗС України, Польщі та Литви готові до розмови з Лукашенком, але на умовах взаємної поваги - Кулеба

Учасники "Люблінського трикутника" (Україна, Польща, Литва) готові до розмови з президентом Білорусі Олександром Лукашенком, якого ЄС і США не визнають законно обраним, але на основі взаємної поваги і тільки в тому випадку, якщо білоруська сторона справді його захоче.

"Ми готові до розмови з Олександром Лукашенком. Люблінський трикутник із самого початку кризи в Білорусі запропонував свої добрі послуги для сприяння врегулюванню ситуації і виходу Білорусі на демократичний вектор розвитку. Ніхто ні від кого не закривається, але, безумовно, якщо розмовляти, то розмова має бути із взаємною повагою і тільки в тому випадку, якщо білоруська сторона справді його захоче. Нав'язуватися ми не будемо, але ми відкриті до спілкування", - сказав міністр на онлайн-брифінгу після першого засідання "Люблінського трикутника" в п'ятницю.

Кулеба наголосив, що все, що може наразі припинити насильство в Білорусі, забезпечити демократичні трансформації в цій країні, є предметом для розмови, до якої учасники "Люблінського трикутника" готові.

Крім того, міністр додав, що до зустрічі глав МЗС України, Польщі та Литви приєдналася Світлана Тихановська, і вони вислухали її бачення ситуації в Білорусі та її очікування від міжнародної спільноти.

"Безумовно, без Білорусі Люблінський трикутник є трохи неповним, і ми б хотіли, щоб, врешті-решт, демократична Білорусь приєдналася і перетворила Люблінський трикутник у Люблінський квадрат. Але час для цього ще не настав", - зазначив Кулеба.

Глава МЗС України зазначив, що ситуація в Білорусі має вплив не тільки на двосторонні відносини цієї країни з сусідами, а й на ситуацію в регіоні загалом.

"Саме тому сьогоднішня розмова з пані Тихановською відбулася в регіональному форматі", - пояснив він.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Китай підтвердив відмову брати участь у Глобальному саміті миру і заявив, що буде "продовжувати на власний розсуд просувати мирні переговори"

Санкції країн G7 і ЄС проти РФ і КНДР за постачання зброї були скоординованими

МЗС України засудило недружні заяви прем'єр-міністра Грузії про Революцію гідності

Соцопитування: лише 29% опитаних українців довіряють Раді, громадяни хочуть, щоб парламент більше опікувався питаннями оборони та безпеки

У складі нової Єврокомісії Угорщина не отримає портфеля з питань розширення та політики сусідства - ЗМІ

США розраховують визначитися з наступником Столтенберга до саміту НАТО

Грузинський закон про іноагентів суперечить цінностям ЄС і викликає жаль у Євросоюзі - заява

Стефанчук: Згідно з Конституцією Зеленський буде президентом до вступу на посаду новообраного президента

Рада ЄС оголосила пріоритети Євросоюзу у сфері безпеки й оборони, серед головних цілей – підтримка України

Стефанішина обговорила зі Столтенбергом очікування і підготовку до майбутнього саміту НАТО у Вашингтоні

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА