12:04 28.01.2019

НАН України підтвердила перспективність впровадження Hyperloop у країні

2 хв читати
НАН України підтвердила перспективність впровадження Hyperloop у країні

Національна академія наук України (НАНУ) підтвердила перспективність впровадження технології Hyperloop у країні, презентувала кроки, що будуть базисом для реалізації проекту, повідомляється на сайті Міністерства інфраструктури.

Під час науково-технологічного дослідження НАНУ впровадження технології Hyperloop в Україні вчені оцінили пасажиропотоки, промисловий потенціал країни.

"Вчені переконані: виробничі потужності, інвестиційні можливості та управлінські переваги нададуть можливість успішно розвивати проект Hype.ua. За їхніми оцінками, Hyperloop може не лише стати новим самостійним видом транспорту, а й спонукати розвиток супутніх галузей", - зазначає міністерство.

За його даними, в роботі над проектом Hype.ua братимуть участь Агентство розвитку Дніпра, Платформа розвитку інновацій, інноваційний парк UNIT.City, ДП ВО "Південмаш", "Український інститут майбутнього", "Хемфрі Інжиніринг", Каховський завод електрозварювального устаткування і держконценр "Укроборонпром".

Як повідомлялося, в травні 2018 року Центр транспортних інновацій Hype.ua відібрав Дніпро як центру будівництва тестового майданчику для Hyperloop, планує зосередитися на розробці технічної документації. На початку 2018 року Мінінфраструктури заснувало в цьому місті Центр транспортних інновацій Hype.ua, що має створити першу тестову площадку для Hyperloop.

На веб-сайті міністерства 21 лютого 2018 роки з'явився анонс "Hyperloop в Україні" без уточнення подробиць, а на сторінці в соцмережі Facebook міністр Володимир Омелян коротко написав: "Really. Inception" (Насправді. Початок).

Тим часом Україна не значиться серед країн, які розглядалися для реалізації цього проекту. Найближчою країною, яка могла б бути в ньому учасником, є Польща.

Hyperloop - проект вакуумного поїзда, запропонований у 2012-2013 рр. американським венчурним капіталістом Ілоном Маском. Наразі проект не реалізовано. Найбільшу активність в його втіленні проявляють компанії Virgin Hyperloop One і Hyperloop Transportation Technologies (HTT).

Крім того, днями стало відомо, що штат Махараштра (Індія) оголосив про намір побудувати Hyperloop між двома містами і підписав історичну угоду з Virgin Hyperloop One. Розроблений маршрут зв'яже центральну Пуну, міжнародний аеропорт Наві Мумбаї і Мумбаї.

Перша пасажирська лінія високошвидкісної системи Hyperloop від компанії HTT, за словами її голови Дірка Альборна, відкриється в 2022 році.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Низка державних компаній хочуть стати корпораціями – Мінекономіки

Укрексімбанк здійснив зміни у правлінні

Зниження активності СЕС через щільну хмарність не дозволило зменшити час застосування обмежень е/е - "Укренерго"

ДП "Укрспирт" опинилося на межі банкрутства - Держаудитслужба

Потребу в додаткових військових витратах держбюджету-2024 оцінюють у $5 млрд - глава Мінфіну

Команда МВФ прибула в Україну напередодні початку 27 травня у Варшаві місії щодо 4-го перегляду програми EFF

Україна "коридорами солідарності" з 2022 р. експортувала понад 136 млн тонн товарів та імпортувала 52 млн тонн - ЄК

ЄБА просить надати бізнесу можливість самому відбирати критично важливих співробітників

Титанова "Велта" відчуває гостру нестачу кадрів аж до зупинки виробництва - СЕО

Актуалізація вимог "єОселі" збільшить попит на якісне житло і стимулюватиме економіку країни - думка

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА