20:20 06.12.2018

НБУ пропонує оптимізувати законодавство з питань санкцій

2 хв читати
НБУ пропонує оптимізувати законодавство з питань санкцій

Національний банк України (НБУ) направив у комітет Верховної Ради з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин свої пропозиції щодо змін до законодавства з питань санкцій.

Згідно з повідомленням на веб-сайті НБУ, зокрема, центральний банк пропонує створити державний механізм контролю, аналогічний тому, який створив сам Нацбанк ще в 2014 році.

"Ми як орган державної влади на виконання закону "Про санкції" створили реальний механізм застосування санкцій у банківській системі, який ефективно діє вже кілька років. Вважаємо, що наш досвід може допомогти державі максимально дієво застосовувати санкції щодо підсанкційних осіб", - цитує прес-служба центробанку начальника відділу правового забезпечення банківських послуг юридичного департаменту НБУ Романа Кармазіна.

Як йдеться в повідомленні, НБУ вважає ефективним: самостійно або разом з іншими обмеженнями застосовувати санкцію "блокування активів" як одну з найефективніших у відношенні підсанкційних осіб; створити державний механізм контролю за повним застосуванням санкцій, який має полягати у визначенні порядку застосування і способу контролю за застосуванням санкцій до підсанкційних осіб, із застосуванням практик і досвіду НБУ та іноземних органів державної влади (зокрема, спеціально створеного в США органу державної влади, який застосовує санкції, - офісу OFAC Державного казначейства США); синхронізувати введені санкції з аналогічними діями США, ЄС, Канади для досягнення максимального ефекту.

НБУ також запропонував народним депутатам внести зміни в законодавство, які дозволять державним органам: не застосовувати обмеження щодо отримання, обробки і передачі персональних даних підсанкційних осіб; ввести правило "50 + 1", яке дозволить автоматично застосовувати санкції до юридичних осіб, в яких підсанкційні особи володіють 50% і більше акцій (паїв).

 

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Туреччина підтримала надання Україні зброї, але виключила участь НАТО у війні

Китай підтвердив відмову брати участь у Глобальному саміті миру і заявив, що буде "продовжувати на власний розсуд просувати мирні переговори"

МЗС України засудило недружні заяви прем'єр-міністра Грузії про Революцію гідності

Соцопитування: лише 29% опитаних українців довіряють Раді, громадяни хочуть, щоб парламент більше опікувався питаннями оборони та безпеки

У складі нової Єврокомісії Угорщина не отримає портфеля з питань розширення та політики сусідства - ЗМІ

США розраховують визначитися з наступником Столтенберга до саміту НАТО

Грузинський закон про іноагентів суперечить цінностям ЄС і викликає жаль у Євросоюзі - заява

Стефанчук: Згідно з Конституцією Зеленський буде президентом до вступу на посаду новообраного президента

Рада ЄС оголосила пріоритети Євросоюзу у сфері безпеки й оборони, серед головних цілей – підтримка України

Стефанішина обговорила зі Столтенбергом очікування і підготовку до майбутнього саміту НАТО у Вашингтоні

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА