Куди переїжджають ІТ-спеціалісти всередині країни — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Куди переїжджають ІТ-спеціалісти всередині країни

Особисті фінанси
5343
Аналітики порталу Dou.ua дослідили, як і куди переїжджають ІТ-спеціалісти всередині країни, щоб працювати. Finance.ua передає головне.
Звідки переїжджають ІТ-спеціалісти
Найрідше українські ІТ-спеціалісти переїжджають зі столиці — 96% тих, хто вчився в школі в Києві чи Київській області, залишилися тут жити та працювати.
Далі йдуть Львів і Харків, які покидають лише 10% людей, які вирішили пов’язати своє життя з ІТ, а 90% залишаються тут вчитися та працювати. Адже саме тут найбільші після Києва ІТ-спільноти України, гарні можливості для навчання та кар’єри.
Дещо гірші показники в Одеси, хоча 78% тих, хто обрав ІТ, залишаються в місті. Проте Одеса, хоча і є містом-мільйонником, значно поступається розміром ІТ-спільноти Києву, Харкову та Львову, тож не дивно, що частина спеціалістів звідси їде.
Помітно відрізняється від решти міст-мільйонників у гірший бік Дніпро: лише 56% тих, хто живе в регіоні та обирає ІТ, залишаються тут.
Досить висока частка айтішників залишаються також у Чернівцях (68%) та Вінниці (58%).
У решті міст серед тих, хто обрав для себе ІТ, залишається менше як половина: інші їдуть або одразу після школи, або після університету. Останнє місце в рейтингу посіла Полтава з 13% — це означає, що 87% тих, хто пов’язав життя з ІТ, їдуть звідси.
Куди переїжджають ІТ-спеціалісти всередині країни
Куди переїжджають ІТ-спеціалісти
Найчастіше ІТ-спеціалісти переїжджають у Київ. Єдине місто, в яке, своєю чергою, їдуть кияни — це Львів (1% ІТ-фахівців, які закінчували школу в Києві та Київській області, нині живуть у Львові).
Є лише два регіони, для яких Київ — не основний напрямок міграції. Це Івано-Франківськ і Тернопіль, звідки у Львів їдуть частіше, ніж у Київ (хоча в Київ з цих регіонів теж їде багато).
Найактивніше в Київ їдуть представники сусідніх областей: Чернігівської (69% тих, хто обрав ІТ), Черкаської (57%), Житомирської (57%), Полтавської (48%), а також Рівненської та Кіровоградської (по 47%). Крім того, до Києва переїхало багато мешканців з окупованих територій (які зараз живуть і працюють на підконтрольній Україні території): АРК (65%), Донецької (52%), Луганської (43%) областей.
Львів приваблює мешканців західних регіонів: Тернопільської області (36% ІТ-спеціалістів, які закінчували тут школу, зараз живуть у Львові), Івано-Франківської (29%), Закарпатської (27%), Волинської (21%), Рівненської (20%), Хмельницької (19%).
До Харкова, як і до Києва, переїхало багато людей з окупованих територій: 38% ІТ-спеціалістів, які закінчували школу в Луганській області й нині живуть на неокупованій території, 24% — в Донецькій, 15% — в АРК. Також до Харкова їдуть з сусідніх областей: насамперед з Полтавської (24% тих, хто закінчував тут школу, тепер живуть і працюють у Харкові), а також із Сумської (13%) та Кіровоградської (10%).
Одеса передусім приваблює мешканців сусідніх регіонів: Миколаївської (10% тих, хто закінчував школу в цій області, сьогодні живуть і працюють в Одесі) та Херсонської областей (6%).
Міграція в Дніпро, як і в Одесу, невелика. Найчастіше сюди переїжджають з Кіровоградської області (10%).
Куди переїжджають ІТ-спеціалісти всередині країни

Довідка Finance.ua:

  • зарплати ІТ-фахівців залежать не лише від сфери їхньої діяльності, але й від географічного розташування, мови програмування, з якою працює спеціаліст, його знання англійської і навіть від вищого навчального закладу, який він закінчив.
За матеріалами:
Finance.ua
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас
Це вже не місто, забрати статус обласного центру і ці кілька вузів... буде "файне" село з базаром...
Еще айтишникам нравиться ездить в пробках на маршрутках, а теперь еще большинство митапов и хакатонов в он лайне, если нужно раз в месяц появиться в офис(сами знаете зачем) можно из любого забитого села прокатиться-развеяться. Вообще не понятны преимущества жизни в областных городах если нет своей хаты.
а что там по ИТ сейчас в тренде? Какой язык нужно сейчас учить?
[@image@]
Примат, Английский для начала
Faceless, а если уже в совершенстве
Примат, Python Golang
flyman, Все в тренде если опыт есть, если нет - какой язык не учи, поиски первой работы будут квестом
Sidus, Ойти-бум внёс свои коррективы.
Есть варианты уже, когда набирают на обучение и деньги даже платят
Например, вот
https://jobs.dou.ua/companies/kanini-so ... es/196004/
Рыба-сом, Странно, что компания "200...800 спеціалістів" а вакансия только одна та что выше...
Читати всі коментарі на форумі