20:08 10.06.2019

Кабмін оприлюднив постанову про відділення ГТС за моделлю ownership unbundling

2 хв читати
Кабмін оприлюднив постанову про відділення ГТС за моделлю ownership unbundling

Кабінет Міністрів України оприлюднив постанову від 5 червня №485, згідно з якою відділення газотранспортної системи (ГТС) від НАК "Нафтогаз України" реалізовуватиметься за моделлю ownership unbundling.

Документ, оприлюднений на сайті уряду, вносить зміни до постанови Кабміну від 1 липня 2016 року №496, яка регламентує умови анбандлінгу НАК "Нафтогаз України".

Зокрема, документ встановлює, що проект акта про передачу "Нафтогазу" повноважень із корпоративного управління ПАТ "Магістральні газопроводи України" (МГУ) має передбачати безумовне повернення повноважень з управління Міненерговугілля не пізніше за 1 січня 2020 року.

До 20 червня поточного року відповідний проект акта має бути розроблено.

Як повідомлялося раніше з посиланням на прес-службу "Магістральних газопроводів України", OU-модель передбачає подання заявки на сертифікацію оператора, підписання транзитної угоди, отримання майна, необхідного для здійснення транспортування газу "МГУ", й не потребує додаткових законодавчих змін.

Згідно із заявою компанії, прем'єр-міністр України Володимир Гройсман доручив розробити детальний план дій, а також скоординувати дії з Європейською Комісією, секретаріатом Енергетичного співтовариства, Світовим банком та іншими міжнародними партнерами.

"Докладаємо зусиль для належного виконання цього рішення з нашого боку та сподіваємося на співпрацю з усіма учасниками процесу", - заявили в компанії.

Перед засіданням Кабміну жодних проектів щодо анбандлінгу не було на порядку денному, оприлюдненому на урядовому порталі.

Раніше прем'єр-міністр України Володимир Гройсман закликав НАК "Нафтогаз України" ухвалити рішення, необхідні для завершення процесу відділення газотранспортного бізнесу за моделлю OU. На його думку, вона є найбільш прийнятною та єдиною, яку може бути реалізовано до кінця 2019 року.

У свою чергу НАК є прибічником анбандлінгу за моделлю ISO (Independent System Operator), що забезпечує захист інтересів України у рамках арбітражу проти "Газпрому" на $12 млрд. ISO, на відміну від моделі OU, не потребує приватизації ГТС України.

Світовий банк наприкінці травня заявив, що підтримує модель поділу НАК "Нафтогаз України" за принципом ownership unbundling й очікує публікації відповідної постанови, в якій має бути зафіксовано повернення "Нафтогазом" "МГУ" в управління Міненерговугілля для здійснення повноцінного анбандлінгу.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Мінагрополітики доопрацьовує низку проєктів щодо впровадження земельної реформи

Обмеження е/е в суботу будуть удвічі меншими - "Укренерго"

"Укренерго" залучить у KfW кредит на реконструкцію підстанції у Львівській області

Перед усіма органами держвлади стоїть завдання зменшити споживання електроенергії - Шмигаль

Стратегія розвитку агросектору до 2030 р. стане основою української переговорної позиції під час вступу до ЄС - Стефанішина

Новий порядок розподілу лімітів запрацює із суботи в тестовому режимі, ситуація з е/е має покращитися - перший заступник глави Міненерго

Розмови про дефіцит держбюджету-2025 передчасні, Мінфін шукає додаткові внутрішні джерела фінансування оборони - міністр

Україна в реструктуризації євробондів розраховує на часткове списання боргу - міністр фінансів

"Укренерго" на останній робочий день встановило ліміти споживання е/е для кожного регіону на всю добу

Інвестфонд Inzhur планує залучити до 10 тис. інвесторів для приватизації готелю "Україна"

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА