07:29 12.11.2019

Стефанчук назвав п'ять напрямків розвитку народовладдя в Україні

2 хв читати
Стефанчук назвав п'ять напрямків розвитку народовладдя в Україні

Перший заступник голови Верховної Ради України Руслан Стефанчук в ефірі програми "Свобода слова" назвав п'ять ключових напрямків розвитку народовладдя, які "Слуга народу" пропонуватиме на розгляд парламенту.

"Ми вивчили зарубіжний досвід і дійшли висновку, що для України з усього цього великого переліку правильними будуть п'ять основних напрямків. Насамперед, це питання всеукраїнського референдуму, це необхідний захід. Ми будемо пропонувати предмети всеукраїнського референдуму, але крім нього ми звернули увагу, що потрібно приділити велику увагу і місцевим референдумам, тому що місцеві громади повинні мати право на самовизначення", - заявив Стефанчук.

Окрім цих двох пунктів заступник голови Верховної Ради також наголосив на важливості так званих "народних ініціатив", до переліку яких входить право громадян на законодавчу ініціативу. Згадав Стефанчук і Електронні петиції.

"Четвертим напрямком, про який ми говорили, стали, так звані, recalls або відгуки. Вони повинні стосуватися посадових осіб, які делегуються у владу. Перший крок у цьому напрямку зробив Володимир Зеленський, подавши до парламенту законопроект про імпічмент. Ми йдемо далі, ми хочемо, щоб кожна посадова особа розуміла, якщо вона не справляється зі своїми обов'язками, то має бути процедура її відкликання", - говорить віце-спікер.

Він вважає, що recalls повинні стосуватися і рішень, прийнятих посадовими особами. З цією метою розробляється законопроект про народне вето.

"П'ятий напрямок, за яким ми працюємо, це формулювання адженди або порядку денного. Тільки народ повинен сказати на місцевому або загальнонаціональному рівні:" Вибачте, але для нас пріоритетним є перше, друге і третє, а не те, що ви собі думаєте". Тому ми підходимо до цього питання комплексно. Вже на розгляді суду є правки до Конституції, якими ми пропонуємо визнати народ України суб'єктом законодавчої ініціативи, якими є президент, уряд і народні депутати", - говорить Стефанчук.

 

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Зеленський: Важливо, щоб лідери з великим політичним впливом допомагали залучати до Саміту миру інших лідерів, які все ще балансують між Україною та Росією

Київ пропонує європейські варіанти змін до розподілу повноважень між державною та місцевою владами - заступник мера

Більшість українців продовжує довіряти Зеленському як чинному президенту - КМІС

Глобальний саміт миру може мати продовження в парламентському вимірі - Стефанчук

Половина опитаних українців вважають, що Зеленський не виконав більшість передвиборчих обіцянок, половина з них звинувачує в цьому його оточення - КМІС

Участь Китаю в Глобальному саміті миру могла б зробити практичний внесок у досягнення справедливого й довготривалого миру в Україні - МЗС

Верхня палата парламенту Швейцарії відхилила план допомоги Україні на CHF5 млрд через "боргове гальмо"

Порошенко: Верховна Рада несе відповідальність за якість кадрової політики, досить мовчки натискати кнопки

Майже половина українців бачить погіршення в ситуації з демократією та економікою в країні за п'ять років каденції Зеленського - КМІС

Угорщина може позбутися права вето під час голосування в Євросоюзі - DW

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА