12:55 04.09.2019

Зеленський ветував закон про посилення відповідальності за педофілію та запровадження примусової хімічної кастрації

2 хв читати
Зеленський ветував закон про посилення відповідальності за педофілію та запровадження примусової хімічної кастрації

Президент України Володимир Зеленський повернув до Верховної Ради зі своїми пропозиціями ухвалений парламентом у липні законопроект №6449 щодо посилення відповідальності за злочини, вчинені стосовно малолітніх, неповнолітніх та осіб, які не досягли статевої зрілості.

Відповідне повідомлення оприлюднено на сторінці проходження законопроекту на сайті парламенту в середу. "04.09.2019 - повернуто з пропозиціями президента", - йдеться в повідомленні.

Як повідомлялося, ВР прийняла законопроект №6449 за основу та в цілому 247 голосами на засіданні 11 липня. 22 липня його було направлено на підпис главі держави.

Законопроект передбачає за зґвалтування малолітніх, окрім позбавлення волі від 10 до 15 років, як це передбачено нині, також примусову хімічну кастрацію. Ухваленим законом ВР також доповнила Кримінальний кодекс статтею 59-1 про примусову хімічну кастрацію, згідно з якою покарання полягає в примусовому введенні засудженому антиандрогенних препаратів, які складаються з хімічних речовин, метою яких є зниження лібідо і сексуальної активності. Законопроектом передбачено, що хімічна кастрація не застосовуватиметься до осіб, які вчинили злочин у віці до 18 років і старше 65 років.

Крім того, законопроект передбачає посилення кримінальної відповідальності за злочини сексуального характеру проти малолітніх і неповнолітніх: позбавлення волі терміном від 7 до 15 років за зґвалтування неповнолітніх (нині - до 12 років). Передбачається також, що над особами, які скоїли зазначені вище злочини, має бути встановлено довічний адміністративний нагляд поліції.

Згідно із законопроектом, розпусні дії щодо особи, яка не досягла 16-річного віку, каратимуться позбавленням волі на термін до п’яти років (нині можливе обмеження або позбавлення волі на той же термін).

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Китай підтвердив відмову брати участь у Глобальному саміті миру і заявив, що буде "продовжувати на власний розсуд просувати мирні переговори"

Санкції країн G7 і ЄС проти РФ і КНДР за постачання зброї були скоординованими

МЗС України засудило недружні заяви прем'єр-міністра Грузії про Революцію гідності

Соцопитування: лише 29% опитаних українців довіряють Раді, громадяни хочуть, щоб парламент більше опікувався питаннями оборони та безпеки

У складі нової Єврокомісії Угорщина не отримає портфеля з питань розширення та політики сусідства - ЗМІ

США розраховують визначитися з наступником Столтенберга до саміту НАТО

Грузинський закон про іноагентів суперечить цінностям ЄС і викликає жаль у Євросоюзі - заява

Стефанчук: Згідно з Конституцією Зеленський буде президентом до вступу на посаду новообраного президента

Рада ЄС оголосила пріоритети Євросоюзу у сфері безпеки й оборони, серед головних цілей – підтримка України

Стефанішина обговорила зі Столтенбергом очікування і підготовку до майбутнього саміту НАТО у Вашингтоні

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА