14:44 21.09.2021

Опозиційні фракції проти заміни спікера парламенту Разумкова

3 хв читати
Опозиційні фракції проти заміни спікера парламенту Разумкова

Опозиційні фракції не підтримують ідеї про заміну голови Верховної Ради Дмитра Разумкова.

"Ми були єдиною фракцією, що не голосувала за його призначення, я боюся, що ми будемо єдиною фракцією, що не голосуватиме за його звільнення", - сказала співголова фракції "Європейська солідарність" Ірина Геращенко журналістам у кулуарах парламенту у вівторок.

Вона наголосила, що Разумков очолював виборчий список партії "Слуга народу" і несе відповідальність разом із президентом Володимиром Зеленським за "весь балаган", який вони привели до парламенту.

"Але треба віддати належне - він намагається відстояти хоча б мінімальну незалежність парламенту", - зазначила народний депутат.

Лідер фракції "Голос" Ярослав Железняк також повідомив, що його команда відставки Разумкова не підтримує. "Точно не підтримуватимемо... Ми за нього голосували. Він виконує своє завдання... І це дуже добре, що він працює за регламентом", - наголосив народний депутат.

Ініціативу про звільнення Разумкова не підтримує і фракція "Опозиційна платформа - За життя". "Ми не підтримуємо заміни спікера. Я вважаю, що спікер займає абсолютно державницьку позицію, тому він із повагою ставиться і до своєї провладної фракції, і до опозиції, дає можливість висловитися, він дотримується регламенту. Єдина причина, чому його хочуть замінити - тому що він не повним обсягом ручний і не виконує всіх забаганок Офісу президента", - зазначив співголова фракції "ОПЗЖ" Юрій Бойко.

Він наголосив, що Україна є парламентсько-президентською республікою і Верховна Рада не має бути філією Офісу президента.

Водночас заступник голови фракції "Батьківщина" Сергій Соболєв вважає, що монобільшість замінити Разумкова не наважиться. "Мені здається, що обговорення цієї теми нині є передчасним, тому що все-таки десь у глибині душі думаю, що хоч у політиці можна піти на будь-яку підлість, але на таку - навряд чи зважаться", - сказав він у коментарі агентству "Інтерфакс-Україна".

Водночас Соболєв наголосив, що якщо у фракції більшості складеться ситуація, коли "перший номер їхнього партійного виборчого списку на виборах до парламенту стане черговою жертвою цього режиму, об яку витерли ноги, то це характеризуватиме "Слуг народу" і (покаже - ІФ) кому вони служать".

На думку парламентарія, вихід внутрішнього конфлікту "Слуги народу" в публічну площину шкодить не стільки парламенту, скільки самій фракції, "яка не може розібратися в ситуації, коли вони тотально контролюють більшість у парламенті, в силових структурах, і в цілому в країні й в уряді, в кожному міністерстві". "На жаль, коли в одному політичному проекті (а "Слугу народу" складно назвати партією) зібралися такі різні люди, то воно так і виходить", - додав Соболєв.

За словами заступника голови фракції "Батьківщина" головне в парламентській роботі - чітке дотримання Регламенту спікером і його заступниками, які виконують повноваження голови Верховної Ради за його відсутності.

"Наприклад, ключова перевірка буде буквально найближчими днями, коли вирішать розглядати законопроект №5600 (про зміни до Податкового кодексу і законів щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень - ІФ)... коли почнуть розглядати закон про олігархів (№5599 - ІФ). Ось тоді ми і подивимося, дотримується Регламент чи ні. Тому що всі спроби змінити процедуру в обхід Регламенту стануть спробами протягнути законопроект. Чим це закінчилося під час прискореного режиму ухвалення рішень, ми дуже добре пам'ятаємо: наразі ми змушені виправляти вже сотні тих помилок, які призводять до страшних ситуацій і у економіці, і в соціальній політиці, і в цілому в роботі парламенту", - пояснив Соболєв.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Кулеба: Оточення Путіна посилає фальшиві сигнали про нібито готовність до припинення вогню, щоб зірвати Саміт миру

Порошенко везе на фронт 2 тисячі денних та нічних FPV-дронів і "Мавіків"

Нетаньягу заявив, що намір Іспанії, Ірландії та Норвегії визнати Палестину надихне ворогів Ізраїлю

Бельгія, яка головує в Євросоюзі, має намір до кінця червня розпочати переговори про вступ Молдови та України до ЄС

Ізраїль відкликає своїх послів із Норвегії та Ірландії для термінових консультацій через рішення визнати Палестину державою

Геращенко має намір звернутися до Мецоли у зв'язку з проявом сексизму з боку спікера Ради

Участь Індії в Саміті миру може спонукати Китай також узяти в ньому участь - нардеп

Президент Румунії візьме участь у Саміті миру у Швейцарії - Зеленський

У ЄС погодили план із використання доходів від заморожених активів РФ для допомоги Україні

Німеччина може підтримати американський план допомоги Україні на $50 млрд - ЗМІ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА