15:33 27.02.2020

Третина українців підтримує право російськомовних громадян на російськомовну шкільну освіту в усій країні - соцопитування КМІС

2 хв читати
Третина українців підтримує право російськомовних громадян на російськомовну шкільну освіту в усій країні - соцопитування КМІС

33% українців вважають, що держава має забезпечити російськомовним громадянам України право здобувати шкільну освіту російською мовою на всій території України, ще 40% не проти, щоб така можливість була в тих областях, де більшість населення цього бажає, але не на всій території України.

Як свідчать результати опитування, проведеного Київським міжнародним інститутом соціології 21-25 лютого 2020 року, 24% респондентів вважають, що держава не повинна забезпечувати таке право.

37% опитаних вважають, що держава має забезпечити російськомовним громадянам України право спілкуватися з чиновниками російською мовою на всій території України, ще 31% - в тих областях, де більшість населення цього бажає, але не на всій території України, 28% респондентів вважають, що держава не повинна забезпечувати таке право.

При цьому, за словами гендиректора КМІС Володимира Паніотто, інші дослідження свідчать, що більшість хоче, щоб українська мова була єдиною офіційною і державною, і щоб чиновники в робочий час розмовляли українською.

"Чи є громадська думка з цього питання сформованою і чи не залежить вона від формулювання запитання, чи є вона амбівалентною, чи тут немає протиріччя, а респонденти відповідають, маючи на увазі різні аспекти цієї проблеми, - все це потребує подальших досліджень", - зазначив він.

Опитування проводилося методом CATI (телефонні інтерв'ю з використанням комп'ютера, computer-assisted telephone interviews) на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів. Вибірка репрезентативна для дорослого населення (віком 18 років і старше) України. До вибірки не входять території, тимчасово не контрольовані владою України. Під час опитування проведено 1500 інтерв'ю, похибка вибірки з імовірністю 0,95 не перевищує 3%. Дані цього дослідження порівнюються з результатами опитувань КМІС, які було проведено з 15 по 18 грудня, з 22 по 25 листопада, з 4 по 7 листопада, з 9 по 11 жовтня і з 6 по 19 вересня 2019 року.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Туреччина візьме участь у саміті миру та конференції з відновлення України

У 12 областях України введено екстрені відключення – Укренерго

Зеленський: Ми домовилися з Еміром Катару продовжити співпрацю в поверненні в Україну насильно вивезених Росією дітей

Генштаб ЗСУ: Противник атакує майже по всій лінії фронту, покровський напрямок залишається найгарячішим

МАГАТЕ ухвалило резолюцію зі звинуваченням на адресу Ірану в нездатності співпрацювати

Сирський провів засідання робочої групи з питань безпілотних систем, планується поліпшення логістики, ланцюга поставок, роботи майстерень

Унаслідок ворожих обстрілів Харківської області в середу постраждали три мирні жительки - прокуратура

У Білгород-Дністровському районі ракетним ударом пошкоджено туристичну інфраструктуру

Кабмін може продовжити терміни бронювання до року і розширити бронювання дефіцитних ВОС - депутат

QR-код буде повністю доступний у "Резерв+" 18 червня, зчитувати його посадові особи будуть також через застосунок

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА