12:31 01.10.2019

Україні необхідно поширити бачення концепції "Нової української школи" на весь сектор освіти

2 хв читати
Україні необхідно поширити бачення концепції "Нової української школи" на весь сектор освіти

Україні необхідно поширити бачення концепції "Нової української школи", яке засноване на компетенціях, на весь сектор, особливо на систему вищої освіти, вважають у Світовому банку.

У звіті Світового банку "Дослідження сфери освіти в Україні: до більшої результативності, справедливості та ефективності", зазначається, що за останні роки в Україні розпочалося реформування системи освіти, але масштабні перетворення поки що перебувають на початковій стадії.

У зв'язку з чим у дослідженні Світового банку визначено п'ять пріоритетних напрямів подальшого реформування, які спрямовані на подальше реформування та скасування системи дисбалансів, які можуть підривати реалізацію програми реформування освіти в Україні.

Зокрема, зазначається, що необхідно поширити бачення концепції "Нової української школи", яке засноване на компетенціях, на весь сектор, особливо на систему вищої освіти.

Також необхідно зміцнити інституційну спроможність, особливо, що стосується децентралізованого управління, внутрішню управлінську здатність у закладах вищої освіти, а також механізмів забезпечення якості освіти.

Крім того, необхідно направити потоки ресурсів на зміцнення ефективності, особливо реформування моделі державного фінансування вищої освіти і консолідації ресурсів у секторі.

Також Світовий банк вважає, що необхідно реформувати систему індивідуальних стимулів для вчителів, а також змінити їхню кар'єрну траєкторію.

Серед іншого, необхідно забезпечити результативний зворотний зв'язок та інформування про системні результати шляхом зміцнення системи оцінювання учнів, розвитку послуг консультування й орієнтації, а також удосконалення моніторингу показників діяльності у сфері вищої освіти.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Китай підтвердив відмову брати участь у Глобальному саміті миру і заявив, що буде "продовжувати на власний розсуд просувати мирні переговори"

Санкції країн G7 і ЄС проти РФ і КНДР за постачання зброї були скоординованими

МЗС України засудило недружні заяви прем'єр-міністра Грузії про Революцію гідності

Соцопитування: лише 29% опитаних українців довіряють Раді, громадяни хочуть, щоб парламент більше опікувався питаннями оборони та безпеки

У складі нової Єврокомісії Угорщина не отримає портфеля з питань розширення та політики сусідства - ЗМІ

США розраховують визначитися з наступником Столтенберга до саміту НАТО

Грузинський закон про іноагентів суперечить цінностям ЄС і викликає жаль у Євросоюзі - заява

Стефанчук: Згідно з Конституцією Зеленський буде президентом до вступу на посаду новообраного президента

Рада ЄС оголосила пріоритети Євросоюзу у сфері безпеки й оборони, серед головних цілей – підтримка України

Стефанішина обговорила зі Столтенбергом очікування і підготовку до майбутнього саміту НАТО у Вашингтоні

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА