14:23 28.10.2020

Кулеба не бачить доцільності змінювати "нормандський формат"

2 хв читати
Кулеба не бачить доцільності змінювати "нормандський формат"

Наразі немає доцільності змінювати переговорний "нормандський формат" (Україна, Німеччина, Франція, РФ), оскільки він функціонує, але це не означає, що Україна не залучає інших гравців для того, щоб сприяти цим домовленостям, вважає міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба.

"Якщо когось формально немає у складі "нормандського формату", це не означає, що він не бере участь у цьому процесі в тій чи іншій важливій формі, це стосується ЄС, США. Я не бачу зараз доцільності змінювати "нормандський формат", тому що він функціонує. Важко, він ніколи не функціонував легко та бадьоро, але він є, і в цьому колі потрібно домовлятися. Але це не означає, що ми не залучаємо інших гравців для того, щоб сприяти цим домовленостям", - сказав Кулеба в інтерв'ю агентству "Інтерфакс- Україна".

Він також наголосив, що все позитивне, що було досягнуто в процесі мирного врегулювання, зокрема припинення вогню, повернення наших ув'язнених, повернення кораблів, - все було досягнуто в "нормандському форматі".

За його словами, запитання опитування президента про Будапештський меморандум було спрямоване на те, щоб вивести на новий рівень дуже предметну розмову про гарантії безпеки для України. "Це запитання не стільки спрямоване на те, щоб відродити Будапештський меморандум із попелу історії, скільки на те, щоб вивести на новий рівень дуже предметну розмову про гарантії безпеки для України: як вони мають бути надані, які інструменти нам потрібні. Я в саме такому ключі закликав би дивитися на це запитання", - пояснив глава МЗС.

Міністр зауважив, що найкращою гарантією безпеки України є членство в НАТО, але шлях до нього ще займе певний час. "Тому ми, безумовно, маємо йти шляхом євроатлантичної інтеграції та зміцнювати наші Збройні сили, але паралельно ми маємо вибудовувати союзи та альянси, які робитимуть нас сильнішими", - сказав він.

"Наприклад, коли президент України їде у Велику Британію та домовляється про додаткові ресурси на зміцнення українського флоту - це теж внесок у нашу гарантію безпеки. Коли президент їде в Туреччину і домовляється з президентом Туреччини про розвиток військово-технічного співробітництва, виробництво безпілотних ударних апаратів, співробітництво в чорноморському басейні, це теж створення гарантій нашої безпеки. Не треба дивитися на це лінійно: сіли, підписали документ і маємо гарантії. Реальні гарантії - це коли в тебе є міцні збройні сили, стійке суспільство і потужні союзники", - резюмував Кулеба.


Повний текст інтерв'ю з міністром закордонних справ України Дмитром Кулебою буде розміщено на сайті агентства "Інтерфакс-Україна".

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Глобальний саміт миру може мати продовження в парламентському вимірі - Стефанчук

Половина опитаних українців вважають, що Зеленський не виконав більшість передвиборчих обіцянок, половина з них звинувачує в цьому його оточення - КМІС

Участь Китаю в Глобальному саміті миру могла б зробити практичний внесок у досягнення справедливого й довготривалого миру в Україні - МЗС

Верхня палата парламенту Швейцарії відхилила план допомоги Україні на CHF5 млрд через "боргове гальмо"

Порошенко: Верховна Рада несе відповідальність за якість кадрової політики, досить мовчки натискати кнопки

Майже половина українців бачить погіршення в ситуації з демократією та економікою в країні за п'ять років каденції Зеленського - КМІС

Угорщина може позбутися права вето під час голосування в Євросоюзі - DW

Дозвіл Україні бити по території РФ може бути розширений і це залежатиме від ситуації на полі бою – Білий дім

Голова "Нафтогазу" Чернишов може повернутися в уряд - депутат Железняк

Україна визнає і Ізраїль, і Палестину - Зеленський

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА