17:30 11.09.2014

В Україні зберігається висока протестна активність - соціолог

2 хв читати
В Україні зберігається висока протестна активність - соціолог

Протестна активність в Україні через півроку після зміни влади дещо спала, але все ще залишається на дуже високому рівні, свідчать дані моніторингу протестів за серпень 2014 року, проведеного Центром соціальних і трудових досліджень.

"За серпень, місяць традиційних відпусток, зафіксовано щонайменше 690 протестних подій, і це не враховуючи подій, що відбуваються у рамках бойових дій на Донбасі. Для порівняння, у серпні 2012 року та 2013 року було зафіксовано 271 та 297 протестних події відповідно. А напередодні Майдану в жовтні 2013 року було зафіксовано 423 протести", - сказав заступник директора центру, соціолог Володимир Іщенко на прес-конференції в Києві в четвер.

Він зазначив, що кількість протестів у серпні перевищує середньомісячний показник за "домайданівський період" 2013 року (із 1 січня по 20 листопада) в півтора-три рази, окрім Донецької та Луганської областей та анексованої АР Крим.

Так, 20% протестів зібрали понад 100 людей, тоді як аналогічний показник за 2013 рік до початку Майдану становив 24%.

Експерт наголосив, що найпопулярнішою тематикою протестів у серпні були питання ідеологічного характеру (54%): виступи за єдину Україну, проти Росії та російської інтервенції, яка є наслідком значного сплеску патріотичної мобілізації в суспільстві.

Лише 22% протестних акцій порушували ті чи ті соціально-економічні питання, а в 2013 році, до початку Майдану, ці питання порушували під час 56% акцій.

Із 690 протестів - 69 були з вимогою люстрації, 62% - із закликами до боротьби з корупцією та 31% спрямований на захист громадянських свобод.

"Ті питання, які можна було б назвати вимогами Майдану, набагато рідше висували під час протестів, ніж патріотичні теми", - зазначив В.Іщенко.

Соціолог розповів, що на Донбасі, в населених пунктах, які контролює українська влада, фіксувалися в серпні переважно демонстрації патріотизму, але практично завжди невеликими групами людей - не більше ніж 200 осіб. Лише в Маріуполі чисельність протестів перевищувала тисячу людей у ті дні, коли місто було під загрозою штурму.

Заступник директора Центру соціальних і трудових досліджень звернув увагу на те, що досить високим є показник прояву конфронтаційних і насильницьких дій під час протестів, і він перевищує аналогічні показники навіть за період Майдану.

Зокрема, серед усіх протестів у серпні 15% були насильницькими, а ще 40% - мирними, але конфронтаційними.

За його словами, найпопулярніші форми протестів такого роду були спрямовані не на людей, а на символи - у вигляді нападу на радянські пам'ятники або патріотичні графіті.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Порошенко відреагував на провокацію проти Девіда Кемерона: спланована операція російських спецслужб, щоб підірвати підтримку України

Зеленський: Важливо, щоб лідери з великим політичним впливом допомагали залучати до Саміту миру інших лідерів, які все ще балансують між Україною та Росією

Київ пропонує європейські варіанти змін до розподілу повноважень між державною та місцевою владами - заступник мера

Більшість українців продовжує довіряти Зеленському як чинному президенту - КМІС

Глобальний саміт миру може мати продовження в парламентському вимірі - Стефанчук

Половина опитаних українців вважають, що Зеленський не виконав більшість передвиборчих обіцянок, половина з них звинувачує в цьому його оточення - КМІС

Участь Китаю в Глобальному саміті миру могла б зробити практичний внесок у досягнення справедливого й довготривалого миру в Україні - МЗС

Верхня палата парламенту Швейцарії відхилила план допомоги Україні на CHF5 млрд через "боргове гальмо"

Порошенко: Верховна Рада несе відповідальність за якість кадрової політики, досить мовчки натискати кнопки

Майже половина українців бачить погіршення в ситуації з демократією та економікою в країні за п'ять років каденції Зеленського - КМІС

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА