Інтерфакс-Україна
19:19 19.05.2020

Коломойський опинився під розслідуванням великого журі США за обвинуваченням у відмиванні грошей

3 хв читати
Коломойський опинився під розслідуванням великого журі США за обвинуваченням у відмиванні грошей

Екс-співвласник ПриватБанку Ігор Коломойський перебуває під слідством федерального великого журі США за обвинуваченням у відмиванні сотень мільйонів доларів у сфері нерухомості США, стверджує видання BuzzFeed News, посилаючись на два джерела, обізнаних із розслідуванням.

"Розслідування великого журі в Клівленді є рідкісною спробою системи правосуддя США націлитися на впливового олігарха і відстежити мільйони, які він і його партнери нібито відправили через американські банки-кореспонденти", - зазначено в матеріалі, опублікованому у вівторок.

В інтерв'ю BuzzFeed News Коломойський сказав, що не знав про розслідування великого журі та що обвинувачення на його адресу з боку банківських регуляторів були навмисними для експропріації ПриватБанку, а "діра" в балансі банку була штучно створена Нацбанком. За словами екс-власника Приватбанку, він не порушував жодних законів і з ним ніхто не спілкувався з Міністерства юстиції США.

Його партнер по ПриватБанку Геннадій Боголюбов також заявив виданню, що будь-яка нерухомість, куплена в США, була придбана на законних підставах, зазначивши, що американські правоохоронні органи не ставили йому жодних питань.

Звільнений у березні цього року з посади генпрокурора України Руслан Рябошапка сказав BuzzFeed News, що причиною стала справа ПриватБанку. За даними видання, в зв'язку з розслідуванням великого журі в США федеральні агенти неодноразово їздили в Україну, зокрема в лютому, де вони зустрічалися з Рябошапкою і слідчими з Національного антикорупційного бюро України (НАБУ), щоб обговорити справу проти 57-річного олігарха і його партнера. Директор НАБУ Артем Ситник повідомив, що співпрацює з ФБР у рамках "розслідування, що триває", але відмовився уточнити подробиці через угоду про конфіденційність з ФБР. Міжнародна команда Міністерства юстиції з відмивання грошей і клептократії також взяла участь у поїздці, уточнюється в матеріалі.

Згідно з ним, федеральні агенти більше року відстежували мільйони доларів, які були відправлені в США від компаній, що належать Коломойському і Боголюбову, для купівлі об'єктів нерухомості.

Як повідомлялося, уряд України 18 грудня 2016 року, пославшись на пропозицію НБУ і колишніх акціонерів ПриватБанку Коломойського і Боголюбова, прийняв рішення про націоналізацію цієї найбільшої на українському ринку фінустанови. Екс-власники банку вважають проведену націоналізацію, в результаті якої вони повністю позбулися своїх акцій, незаконною, тоді як ПриватБанк і держава вимагають від них відшкодування збитку. Нині сторони ведуть судові суперечки, як в Україні, так і в зарубіжних юрисдикціях.

Крім того, ПриватБанк у позові від 21 травня 2019 року в канцелярський суд штату Делавер (США) обвинувачує екс-власників у нібито відмиванні, приблизно, $ 622,8 млн, які були видані у вигляді кредитів комерційним компаніям, проте потім були використані іншими компаніями на покупку активів в США.

У квітні цього року ПриватБанк подав новий позов у кіпрські суди, вимагаючи відшкодування збитків у розмірі $ 5,5 млрд щодо схем, які несуть ознаки шахрайства та відмивання грошей. Після цього позову загальна сума претензій, заявлена ПриватБанком проти Коломойського і Боголюбова і пов'язаних з ними осіб і компаній в Англії, на Кіпрі, в США та Ізраїлі, перевищила $ 10 млрд.

 

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

МВФ розробляє податкове реформування декількох галузей, що буде спрямоване на післявоєнні потреби - меморандум

До держбюджету надійшло близько $400 млн чергового траншу МВФ

"ГарПок" за 6 місяців скоротив борг перед ВДЕ-генерацією на 37,7%

Федерація роботодавців закликає відкрити експорт для ОПК задля уникнення кризи сектора

Україна продовжує дискусії з власниками ВВП-варантів та євробондів "Укренерго" щодо реструктуризації – МВФ

"Укрзалізниця" отримає EUR50 млн від Європейського інвестбанку на модернізацію пунктів пропуску на кордоні

Україна створить фінансовий буфер $10,1 млрд за рахунок ERA на випадок негативного сценарію – програма з МВФ

Кабмін продовжив спецзобов'язання на ринку газу до 31 жовтня 2025р та додав до них "Укрнафту"

МВФ попереджає про можливі несприятливі економічні наслідки мирного врегулювання без надійних гарантій безпеки

НКЦПФР презентувала свою модель розподілу з НБУ регулювання віртуальних активів

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА