18:54 20.02.2019

Порошенко: Направлення на Донбас оціночної місії ООН могло б допомогти обговоренню питання введення миротворців у регіон

2 хв читати
Порошенко: Направлення на Донбас оціночної місії ООН могло б допомогти обговоренню питання введення миротворців у регіон

Президент України Петро Порошенко заявляє, що введення миротворчої місії ООН на Донбас із чітко визначеними завданнями й цілями буде ключовим фактором для налагодження миру в регіоні, і влада України готова конструктивно обговорювати цю ініціативу.

"Я залишаюся твердим прихильником того, що багатонаціональна миротворча операція під егідою ООН з чіткою метою припинення російської агресії та відновлення суверенітету й територіальної цілісності України може стати вирішальним фактором для налагодження миру на Донбасі", - сказав П.Порошенко під час дебатів на Генасамблеї ООН "Ситуація на тимчасово окупованих територіях України" в середу в Нью-Йорку.

Він наголосив, що Україна готова до конструктивного обговорення цієї ініціативи. При цьому глава Української держави додав, що обговорення цієї ініціативи допомогло б направлення на Донбас технічної оціночної місії для розробки відповідних варіантів миротворчої операції.

"І технічна оціночна місія, яку генеральний секретар ООН (Антоніу Гутерреш - ІФ) міг би направити на Донбас для розробки відповідних варіантів, безумовно, допомогла б цьому обговоренню", - висловив переконання П.Порошенко.

Президент України нагадав, що для Києва важливим є поширення мандата такої миротворчої місії на всю окуповану територію, зокрема й на кордон з РФ. Також введення миротворців ООН на Донбас має передбачати виведення російських військ і озброєння з регіону.

"Важливо також, щоб будь-яка миротворча операція базувалася на ключових миротворчих принципах ООН - насамперед вона має бути неупередженою та нейтральною", - резюмував глава Української держави.

Еще по теме

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Китай підтвердив відмову брати участь у Глобальному саміті миру і заявив, що буде "продовжувати на власний розсуд просувати мирні переговори"

Санкції країн G7 і ЄС проти РФ і КНДР за постачання зброї були скоординованими

МЗС України засудило недружні заяви прем'єр-міністра Грузії про Революцію гідності

Соцопитування: лише 29% опитаних українців довіряють Раді, громадяни хочуть, щоб парламент більше опікувався питаннями оборони та безпеки

У складі нової Єврокомісії Угорщина не отримає портфеля з питань розширення та політики сусідства - ЗМІ

США розраховують визначитися з наступником Столтенберга до саміту НАТО

Грузинський закон про іноагентів суперечить цінностям ЄС і викликає жаль у Євросоюзі - заява

Стефанчук: Згідно з Конституцією Зеленський буде президентом до вступу на посаду новообраного президента

Рада ЄС оголосила пріоритети Євросоюзу у сфері безпеки й оборони, серед головних цілей – підтримка України

Стефанішина обговорила зі Столтенбергом очікування і підготовку до майбутнього саміту НАТО у Вашингтоні

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА