20:44 10.01.2019

Берлін проти санкцій стосовно "Північного потоку-2"

2 хв читати
Берлін проти санкцій стосовно "Північного потоку-2"

Берлін вважає за неправильне запровадження санкцій стосовно проекту газопроводу "Північний потік-2" (Nord Stream 2), заявив міністр закордонних справ Німеччини Гайко Маас.

"Nord Stream 2 не втілює особливого німецько-російського шляху. Ми говоримо це і критикам проекту - і в Європі, і у Вашингтоні", - йдеться в тексті виступу Г.Мааса в четвер на новорічному прийомі Східного комітету Німецької економіки в Берліні, який має "Інтерфакс".

За його словами, торік президент РФ Володимир Путін запевнив, що газовий транзит через Україну і після спорудження газопроводу буде продовжено.

"Ми підтримуємо переговори, які Єврокомісія провадить на цій основі з Росією та Україною. Приймати односторонні санкції стосовно "Північного потоку-2" - це в будь-якому разі неправильний шлях. Я чітко сказав це Майку Помпео (держсекретарю США)", - зазначив міністр.

Г.Маас вважає, що санкції – це не самоціль, вони мають сенс лише тоді, коли прив'язані до певних вимог - як у випадку з санкціями, накладеними на Росію Євросоюзом. "У випадку американських санкцій стосовно Росії – це, на жаль, не так", - наголосив він.

Глава МЗС ФРН зазначив, що основою нової східноєвропейської політики ЄС залишаються відносини з Росією. "Основою нової європейської східної політики, звісно, є відносини з Росією", - сказав глава німецької дипломатії.

За словами міністра, так було історично і залишається таким із багатьох причин. "Це визначено географією. Це визначено нашими спільними інтересами у сфері європейської безпеки. Це визначено тісними зв'язками між німцями та росіянами", - зазначив Г.Маас.

Він також повідомив про плани незабаром відвідати Росію.

"Найближчим часом я знову поїду до Росії, щоб шукати прямого діалогу. А також для того, щоб виступити за економічні реформи в Росії, які вважаю за необхідні", - йдеться в тексті його виступу.

"Нам потрібна по можливості тісна, довірча співпраця з Росією - це має бути і метою європейської східної політики. Щоб цього добитися, нам потрібен справжній, чесний діалог. І чіткі принципи", - сказав міністр.

При цьому країнам Євросоюзу, вважає Х.Маас, потрібні спільні погляди на формування політики щодо Східної Європи. "Усередині ЄС нам потрібна культура спільних, злагоджених дій у сфері східної політики", - сказав він.

Нині в ЄС є лише "мінімальний консенсус" у цій сфері. "Ми маємо це подолати", - упевнений міністр.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Нетаньягу заявив, що намір Іспанії, Ірландії та Норвегії визнати Палестину надихне ворогів Ізраїлю

Бельгія, яка головує в Євросоюзі, має намір до кінця червня розпочати переговори про вступ Молдови та України до ЄС

Ізраїль відкликає своїх послів із Норвегії та Ірландії для термінових консультацій через рішення визнати Палестину державою

Геращенко має намір звернутися до Мецоли у зв'язку з проявом сексизму з боку спікера Ради

Участь Індії в Саміті миру може спонукати Китай також узяти в ньому участь - нардеп

Президент Румунії візьме участь у Саміті миру у Швейцарії - Зеленський

У ЄС погодили план із використання доходів від заморожених активів РФ для допомоги Україні

Автор законопроєкту про демографічні податки його відкликає - нардеп Железняк

Структури ЄС прагнуть розпочати 25 червня переговори про вступ України до союзу - ЗМІ

Порошенко привіз техніку підрозділам ППО та військової авіації

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА