14:56 24.09.2019

Суд Євросоюзу загальної юрисдикції скасував минулорічні санкції ЄС проти Януковича, але чинні залишаються в силі

2 хв читати
Суд Євросоюзу загальної юрисдикції скасував минулорічні санкції ЄС проти Януковича, але чинні залишаються в силі

Суд Європейського Союзу загальної юрисдикції (Люксембург) скасував персональні санкції ЄС проти екс-президента України Віктора Януковича в 2018 році, проте чинні до березня 2020 року європейські санкції проти нього залишаються в силі, повідомляє українська Генпрокуратура.

"На численні запити ЗМІ повідомляємо, що персональні санкції стосовно колишнього президента України, введені Радою Європейського Союзу, чинні до 6 березня 2020 року", - йдеться в оприлюдненій на сайті Генпрокуратури у вівторок увечері інформації.

Водночас у Генпрокуратурі зазначають, Суд загальної юрисдикції ЄС своїм рішенням від 24 вересня 2019 року скасував рішення Ради Євросоюзу щодо санкцій проти Януковича, які діяли у період з 5 березня 2018 року до 4 березня 2019 року.

"Варто окремо відзначити, що слухання у цій справі відбулося ще 6 червня 2019 року", - додали в українському відомстві.

Раніше у вівторок Юрій Кірасир, який є прес-секретарем сина Віктора Януковича Олександра, на своїй сторінці в соцмережі Facebook написав, що Європейський суд загальної юрисдикції скасував санкції, накладені на екс-президента України у 2018-2019 роках, що є вагомим приводом для їх якнайшвидшого скасування.

"Рішення Європейського суду від 24 вересня 2019 року про скасування санкцій стосовно екс-президента України Віктора Януковича за 2018-2019 роки є підтвердженням незаконності та безпідставності їх введення органами ЄС і вагомим приводом для їх якнайшвидшого повного скасування та реабілітації В. Ф. Януковича як незаслужено потерпілого від політичних переслідувань і в Україні, і в Європейському Союзі", - написав Кірасир.

Як повідомлялося, ЄС 5 березня 2014 року ввів санкції у вигляді замороження активів стосовно 18 колишніх вищих чиновників України. Санкції щорічно продовжуються, хоча з часом із-під них вийшло шестеро осіб.

Так, 5 березня 2018 року Рада Європейського Союзу продовжила на рік - до 6 березня 2019 року - рішення про замороження рахунків 13 осіб, визначених як винні за незаконне привласнення українських державних коштів або за зловживання службовим становищем, що призвело до втрати державних коштів України.

4 березня 2019 р. у Брюсселі у рамках засідання Ради ЄС відповідно до процедури А (без обговорення) Європейський Союз продовжив ще на рік санкції (до 6 березня 2020 року) у вигляді замороження активів 12 колишнім українським високопоставленим особам.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Зеленський обговорив із членами Палати представників США посилення української ППО додатковими системами та ракетами

Олена Зеленська разом з естонською делегацією відвідали прийомну родину, для якої побудували дім

Війська РФ за день здійснили п'ять артобстрілів і три удари БПЛА по Нікопольському району, пошкоджено підприємство і ЛЕП

У Харкові завершено пошуково-рятувальну операцію на місці ворожого ракетного удару в ніч на 31 травня - Терехов

Сили оборони тримають під контролем 70% Вовчанська, у місті тривають бої - ОСУВ "Хортиця"

Окупанти нарощують темпи атак на сіверському та курахівському напрямках - Генштаб ЗСУ

Унаслідок ДТП на харківській окружній дві людини загинули, одну госпіталізовано у важкому стані - поліція

Кількість жертв ворожого ракетного удару по Харкову, завданого 31 травня, зросла до дев’яти - прокуратура

Україна зацікавлена в розвитку відносин з Асоціацією держав Південно-Східної Азії - зустріч Зеленського з президентом Індонезії

ДніпроГЕС у критичному стані, над відновленням руху працюють відповідні служби - голова ОВА

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА