13:44 16.06.2018

Київ висловлює стурбованість несанкціонованим переміщенням військової техніки та озброєння РФ у невизнаному Придністров'ї

2 хв читати
Київ висловлює стурбованість несанкціонованим переміщенням військової техніки та озброєння РФ у невизнаному Придністров'ї

Міністерство закордонних справ України висловлює стурбованість несанкціонованим переміщенням російської військової техніки і озброєння в Придністровському регіоні Молдови в супроводі представників невизнаного утворення.

"Міністерство закордонних справ України висловлює стурбованість діями Російської Федерації щодо порушення режиму зони безпеки придністровського конфлікту, зокрема несанкціонованого переміщення 14 червня 2018 року військової техніки та озброєння оперативної групи російських військ у Придністровському регіоні Республіки Молдова в супроводі "правоохоронних органів" невизнаного утворення", - повідомляє прес-служба МЗС України в суботу.

У коментарі українського зовнішньополітичного відомства наголошується, що невиконання російською стороною взятих на себе зобов'язань "підриває довіру між учасниками переговорного процесу і створює атмосферу напруженості в регіональному вимірі".

"Наголошуємо, що Україна послідовно підтримує позицію уряду Республіки Молдова про необхідність повного і безумовного виведення російських військ із території країни, відповідно до рішень Стамбульського саміту ОБСЄ 1999 року", - сказано в коментарі українського МЗС.

Як повідомлялося, 15 червня міністр закордонних справ і європейської інтеграції Молдови Тудор Уляновскі заявив, то Генеральна асамблея ООН через тиждень, 22 червня, розгляне питання виведення російських військ із Придністров'я. За його словами, з ініціативи Молдови проект резолюції зареєстрований у Секретаріаті ООН.

Т.Ульяновскі підкреслив, що йдеться саме про виведення Оперативної групи російських військ (ОГРВ), а не миротворчого ротаційного контингенту, що входить до складу військового компоненту Об'єднаної контрольної комісії відповідно до положень молдовсько-російської угоди про врегулювання придністровського конфлікту від 21 липня 1992 р.

Міністр нагадав, що всупереч цій угоді, в якій РФ взяла на себе зобов'язання дотримуватися суворого нейтралітет щодо сторін конфлікту, військовослужбовці ОГРВ неодноразово брали участь у військових навчаннях із силовими структурами Придністров'я, зокрема у форсуванні Дністра на військовій техніці.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Туреччина підтримала надання Україні зброї, але виключила участь НАТО у війні

Китай підтвердив відмову брати участь у Глобальному саміті миру і заявив, що буде "продовжувати на власний розсуд просувати мирні переговори"

Санкції країн G7 і ЄС проти РФ і КНДР за постачання зброї були скоординованими

МЗС України засудило недружні заяви прем'єр-міністра Грузії про Революцію гідності

Соцопитування: лише 29% опитаних українців довіряють Раді, громадяни хочуть, щоб парламент більше опікувався питаннями оборони та безпеки

У складі нової Єврокомісії Угорщина не отримає портфеля з питань розширення та політики сусідства - ЗМІ

США розраховують визначитися з наступником Столтенберга до саміту НАТО

Грузинський закон про іноагентів суперечить цінностям ЄС і викликає жаль у Євросоюзі - заява

Стефанчук: Згідно з Конституцією Зеленський буде президентом до вступу на посаду новообраного президента

Рада ЄС оголосила пріоритети Євросоюзу у сфері безпеки й оборони, серед головних цілей – підтримка України

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА