16:08 14.11.2018

Кабмін має намір запропонувати Раді зняти верхню межу нарахування ЄСВ і ввести регресивну шкалу

2 хв читати
Кабмін має намір запропонувати Раді зняти верхню межу нарахування ЄСВ і ввести регресивну шкалу

 Кабінет Міністрів затвердив законопроект, що знімає верхню межу нарахування єдиного соціального внеску (ЄСВ) і вводить з 2019 року регресивну шкалу сплати ЄСВ, тобто зменшення ставки внеску для зарплати, що перевищує 25 мінімальних (104,3 тис. грн).

Як передає кореспондент агентства "Інтерфакс-Україна", відповідний законопроект Кабмін затвердив з триденним доопрацюванням на засіданні в середу.

"Ставка ЄСВ для заробітних плат, які перевищують межу в 104 тис. грн зменшуватиметься аж до 5% для суми, яка перевищує 270 розмірів мінімальних зарплат. Також запропоновано встановити в законодавстві про працю принцип диференціації заробітних плат на підприємствах", - сказав міністр соціальної політики Андрій Рева, представляючи законопроект в уряді.

Як зазначив А.Рева, поряд з цим запропоновано посилити відповідальність за несплату ЄСВ. Зокрема, передбачено посилення кримінальної відповідальності і обмежень за порушення порядку сплати ЄСВ або його несплату.

"Ми пропонуємо встановити деякі обмеження для тих, хто має заборгованість зі сплати ЄСВ - керування транспортними засобами, виїзд за кордон, полювання", - уточнив міністр.

За словами А.Рева, законопроект також передбачає вимогу сплачувати єдиний соціальний внесок керівникам підприємств, виходячи з розрахунку двох мінімальних заробітних плат.

Він також зазначив, що 84 тис. керівників підприємств отримують мінімальну зарплату в Україні, 20 тис. з них - у Києві. Тоді як до зниження ставок ЄСВ у 2016 році з 38% до 22% цей показник був 48 тис.

"Також 75% підприємств демонструють середню зарплату до 4 тис. грн, і це приватний сектор ... Кваліфікована і некваліфікована праця оплачується за документами однаково", - зазначив він.

За оцінками Мінсоцполітики, додаткові надходження до бюджету від таких заходів можуть становити до 10 млрд грн.

Також Кабмін має намір запропонувати парламентаріям сконцентрувати адміністрування сплати ЄСВ до Пенсійного фонду, а за Державною фіскальною службою залишити функцію збору.

Нинішнє законодавство передбачає сплату 22% ЄСВ із зарплат, сума яких не перевищує 15 мінімальних зарплат (55,8 тис. грн). За даними Мінсоцполітики, 50,9 тис. Українців отримують заробітну плату вище 55,8 тис. Понад 3,8 млн українців отримують офіційну зарплату до 4 тис. грн.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Команда МВФ прибула в Україну напередодні початку 27 травня у Варшаві місії щодо 4-го перегляду програми EFF

Україна "коридорами солідарності" з 2022 р. експортувала понад 136 млн тонн товарів та імпортувала 52 млн тонн - ЄК

ЄБА просить надати бізнесу можливість самому відбирати критично важливих співробітників

Титанова "Велта" відчуває гостру нестачу кадрів аж до зупинки виробництва - СЕО

Актуалізація вимог "єОселі" збільшить попит на якісне житло і стимулюватиме економіку країни - думка

Обмеження е/е в Україні в середу розпочнуться з 19:00 замість 20:00 - обленерго

УЗ підвищила вартість комплектів білизни в плацкартних і купейних вагонах у 1,6 раза, у вагонах СВ - удвічі

ФДМ готується до приватизації одного з Дунайських портів

"Укренерго" скасувало обмеження споживачів з 07:00 до 20:00 середи в усіх областях

Україна влітку планує виставити на перші аукціони оренду 109 тис. га агроземель

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА