11:15 09.12.2019

Верховний суд Великої Британії цього тижня розгляне спір України та РФ щодо єврооблігацій на $3 млрд

2 хв читати
Верховний суд Великої Британії цього тижня розгляне спір України та РФ щодо єврооблігацій на $3 млрд

 Верховний суд Великої Британії (The Supreme Court) у понеділок розпочинає розгляд скарг України та Росії на рішення апеляційного суду щодо спору про випущені в 2013 році Україною єврооблігації на $3 млрд, йдеться в оголошенні на сайті суду.

Згідно з повідомленням, The Law Debenture Trust Corporation plc, яка представляє інтереси РФ, оспорює рішення апеляційного суду загалом, який відправив провадження на розгляд за повною процедурою, і висунуту Києвом тезу про примус, тоді як Україна, переважно задоволена вердиктом апеляційного суду, заперечує три тези з його рішення.

Верховний суд планує завершити розгляд спору 12 грудня, зазначено в документі.

Суддями виступають лорди Рід (Lord Reed), Карнват (Lord Carnwath), Годж (Lord Hodge), Ллойд-Джонс (Lord Lloyd-Jones) і лорд Кітчин (Lord Kitchin).

Влітку цього року в проспекті єврооблігацій Україна зазначала, що рішення, найімовірніше, буде ухвалено приблизно в першій половині 2020 року, хоча у Верховному суді не передбачено жодних крайніх термінів щодо цього.

Як повідомлялося, 17 лютого 2016 року The Law Debenture Trust Corporation plc, яка представляє інтереси РФ як власника випуску євробондів України на $3 млрд, за дорученням Мінфіну Росії подала до Високого суду Лондона (High Court of Justice of England and Wales) позов про стягнення заборгованості за єврооблігаціями. Суд 29 березня 2017 року схвалив прискорений розгляд зазначеного позову, фактично відкинувши основні заперечення України і погодившись з наявністю у неї зобов'язань за єврооблігаціями. Своїм рішенням суд зобов'язав Україну виплатити Росії номінальну вартість єврооблігацій на $3 млрд, суму нездійсненого купонного платежу на $75 млн, а також штрафні відсотки, що нараховуються в сумі $674 тис. за кожен день прострочення і частину витрат у рамках розгляду.

Україна подала апеляцію, й Апеляційний суд рішенням від 14 вересня 2018 року постановив, що суд першої інстанції має розглянути справу за повною процедурою. Апеляційний суд підтвердив правомірність відмови України в розгляді трьох із чотирьох підстав, заявлених нею з метою уникнення виконання зобов'язань за цими єврооблігаціями. Одночасно суд констатував, що четвертий аргумент про те, що випуск єврооблігацій було зроблено під тиском Росії, не може бути відхилено без проведення всеосяжного судового процесу.

Обидві сторони оскаржили це рішення у Верховному суді.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Астронавт Аполлона-8 Вільям Андерс загинув в авіакатастрофі

У Херсонській області окупанти атакували машину "швидкої допомоги"

Від початку доби на фронті відбулося 67 бойових зіткнень, більше половини з них - на покровському та курахівському напрямках

Україна та ЄС ґрунтовно обговорили текст проєкту безпекової угоди

Зеленський заявив про наявність домовленостей із партнерами щодо додаткових систем ППО для України

Унаслідок ворожих ударів по Хотімлі одна людина загинула, двоє поранених

Понад 110 зразків автотехніки допущено до експлуатації в ЗС України з березня 2022 року - Міноборони

Єрмак обговорив з міністром оборони Італії ситуацію на фронті

Кожен власник зруйнованого житла за кілька тижнів зможе подати заяву до Реєстру збитків

Масштабну пожежу в Харкові повністю загасили, жертв і постраждалих немає

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА