18:43 15.09.2020

Держави-члени ООН у спільній заяві засудили порушення РФ прав людини в окупованому Криму - МЗС

2 хв читати
Держави-члени ООН у спільній заяві засудили порушення РФ прав людини в окупованому Криму - МЗС

Під час 45-ї сесії Ради ООН з прав людини (Женева) держави-члени ООН у спільній заяві щодо Криму закликали Росію як державу-окупанта дотримуватися своїх зобов'язань із міжнародного гуманітарного права, гарантувати права і свободи людини, неухильно виконувати резолюції Генасамблеї ООН щодо територіальної цілісності України й положення з правами людини в АР Крим і Севастополі, повідомило Міністерство закордонних справ України.

"Ми рішуче підтримуємо заклики генерального секретаря до уряду Російської Федерації дотримуватися своїх зобов'язань відповідно до міжнародних норм прав людини в Криму і дотримуватися зобов'язань, які застосовуються до неї відповідно до міжнародного гуманітарного права. Ми закликаємо Російську Федерацію зняти обмеження, впроваджені щодо кримськотатарської громади стосовно її представницьких інститутів, зокрема заборону на діяльність меджлісу. Нагадаємо, що держава-окупант уже більше ніж три роки ігнорує відповідну постанову Міжнародного суду від 19 квітня 2017 року", - йдеться у заяві, розміщеній на сайті Постійного представництва України при відділенні ООН та інших міжнародних організаціях у Женеві у вівторок.

Держави-члени ООН також вимагають від держави-окупанта невідкладно забезпечити повний і безперешкодний доступ на територію АР Крим та Севастополя для міжнародних моніторингових місій, як це зазначено в резолюціях ГА ООН 71/205, 72/190, 73/263 і 74/168.

"Сьогодні в Женеві міжнародне співтовариство ще раз підтвердило свою непорушну підтримку суверенітету, територіальної цілісності та непорушності кордонів України, засудило порушення Росією прав людини та міжнародного гуманітарного права на окупованому півострові", - зазначили в МЗС.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Китай підтвердив відмову брати участь у Глобальному саміті миру і заявив, що буде "продовжувати на власний розсуд просувати мирні переговори"

Санкції країн G7 і ЄС проти РФ і КНДР за постачання зброї були скоординованими

МЗС України засудило недружні заяви прем'єр-міністра Грузії про Революцію гідності

Соцопитування: лише 29% опитаних українців довіряють Раді, громадяни хочуть, щоб парламент більше опікувався питаннями оборони та безпеки

У складі нової Єврокомісії Угорщина не отримає портфеля з питань розширення та політики сусідства - ЗМІ

США розраховують визначитися з наступником Столтенберга до саміту НАТО

Грузинський закон про іноагентів суперечить цінностям ЄС і викликає жаль у Євросоюзі - заява

Стефанчук: Згідно з Конституцією Зеленський буде президентом до вступу на посаду новообраного президента

Рада ЄС оголосила пріоритети Євросоюзу у сфері безпеки й оборони, серед головних цілей – підтримка України

Стефанішина обговорила зі Столтенбергом очікування і підготовку до майбутнього саміту НАТО у Вашингтоні

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА