Доступність посилання

ТОП новини

Українці у Відні пікетували штаб-квартиру ОБСЄ у роковини трагедії MH17


Центром пікету став символ збитого літака – 2-метровий літачок на асфальті – інсталяція австрійського архітектора українського походження Ростислава Бортника
Центром пікету став символ збитого літака – 2-метровий літачок на асфальті – інсталяція австрійського архітектора українського походження Ростислава Бортника

Українці, що живуть у Відні, 17 липня у роковини трагедії MH17 пікетували штаб-квартиру ОБСЄ, де відбувалося засідання Форуму з безпекового співробітництва.

Як повідомив Радіо Свобода учасник акції Ростислав Футало, всі учасники засідання і сотні туристів побачили пікет, мали змогу поспілкуватися з його учасниками.

Понад 20 активістів роздавали буклети з інформацією про трагедію, про висновки міжнародної слідчої комісії щодо відповідальності Росії за трагедію.

Учасники акції вийшли з прапорами країн, чиї громадяни загинули у збитому літаку.

Центром пікету став символ збитого літака – 2-метровий літачок на асфальті – інсталяція австрійського архітектора українського походження Ростислава Бортника.

Акція була офіційно зареєстрована і тривала 1,5 години вранці 17 липня.

«Нашою метою було нагадати європейцям, що війна, яку вже п’ять років веде Росія в Україні – реальна, що вона забирає життя людей із різних країн, в тому числі й громадян ЄС, і що жодні бізнес-інтереси певних європейських корпорацій і приватні інтереси певних політиків не можуть виправдовувати агресора», – сказав Ростислав Футало.

17 липня минає п’ять років з часу катастрофи над зоною збройного конфлікту на Донбасі малайзійського літака «Боїнг-777» рейсу MH17, в результаті якої загинули 298 людей.

19 червня у Нідерландах Спільна слідча група з розслідування збиття малайзійського літака «Боїнг-777» назвала підозрюваними у справі трьох росіян і одного українця. Це Ігор Гіркін (прізвисько «Стрєлков»), Сергій Дубинський (прізвисько «Хмурий»), Олег Пулатов («Гюрза» і «Халіф»), та Леонід Харченко (громадянин України – ред.).

Україна привітала висновки слідчих і закликала Москву «визнати» свою відповідальність за трагедію. Росія ж наполягає, що розслідування направлене на «дискредитацію» країни. Голова слідчої групи Фред Вестербеке заявив, що чотирьох підозрюваних, ймовірно, судитимуть заочно в Нідерландах, починаючи з березня 2020 року. Він сказав, що ці особи будуть оголошені в національний та міжнародний розшук.

Слідчі СБУ під процесуальним керівництвом Генпрокуратури склали повідомлення про підозру чотирьом особам, яких назвали у Нідерландах.

У день оголошення результатів Спільної слідчої групи 19 червня Гіркін, Дубинський, Пулатов і Харченко були також внесені до списку причетних до збиття літака рейсу MH17, відповідно до даних розслідування дослідницької групи Bellingcat.

Літак «Боїнг-777» авіакомпанії Malaysia Airlines, що виконував рейс MH17 із нідерландського Амстердама в малайзійський Куала-Лумпур, був збитий над зоною російської гібридної агресії на сході України 17 липня 2014 року. Загинули 298 людей – усі, хто був на борту. За згодою України, на території якої сталася трагедія, міжнародне розслідування – як технічне, так і кримінальне – очолили Нідерланди, громадян яких було найбільше серед загиблих.

Перше з них, технічне, Ради розслідувань у справах безпеки Нідерландів, встановило, що літак був збитий ракетою зенітно-ракетного комплексу «Бук», запущеною із підконтрольної на той час російським гібридним силам території Донбасу. Друге, кримінальне розслідування міжнародної Спільної слідчої групи, також дійшло висновку: пускова установка ЗРК «Бук», ракетою з якої збили літак рейсу MH17, належала 53-й зенітній ракетній бригаді зі складу Збройних сил Росії і була доставлена з Росії на окуповану частину Донбасу, звідти здійснила пуск ракети, а після збиття нею авіалайнера повернута назад до Росії.

У світі вже не раз закликали Росію визнати свою відповідальність за збиття літака. Росія постійно заперечує всі результати розслідування.

XS
SM
MD
LG