16:42 06.02.2020

Причетні до смерті журналіста Шеремета мають постати перед судом - представник ОБСЄ з питань свободи ЗМІ

2 хв читати
Причетні до смерті журналіста Шеремета мають постати перед судом - представник ОБСЄ з питань свободи ЗМІ

Усі причетні до смерті журналіста Павла Шеремета мають постати перед судом, заявив представник ОБСЄ з питань свободи ЗМІ Арлем Дезір.

"У грудні 2019 року (українська - ІФ) влада оголосила про п'ятьох осіб у зв'язку зі справою Павла Шеремета... Я чув, що ще багато має бути зроблено в цьому розслідуванні. Думаю, це абсолютно необхідно, щоб усі причетні постали перед судом", - сказав він на прес-конференції в Києві в четвер.

Також Дезір звернув увагу на необхідність розслідування атаки на українську активістку Катерину Гандзюк.

"Я хочу наголосити, що ми були шоковані злочином проти Катерини Гандзюк, яка померла в листопаді 2018 року. П'ятьох чоловіків засудили до тюремних термінів від 3 до 6,5 року за організацію і вчинення атаки на Катерину Гандзюк. Але очевидно, що більше людей були причетні", - зазначив він, відзначивши важливість того, щоб усі причетні до цієї атаки постали перед судом і були покарані.

Дезір повідомив, що залякування, переслідування медіа в Україні продовжують відбуватися, і він регулярно порушує це питання на переговорах з українською владою.

"Смерть журналіста та блогера Вадима Комарова в Черкасах у червні 2019 року була нагадуванням про небезпеку, з якою стикаються журналісти, зокрема місцеві журналісти, особливо ті, які розслідують корупційні теми", - сказав Дезір.

Він зазначив, що наразі немає жодних ознак прогресу в розслідуванні нападу на Комарова, й наголосив, що безкарність у такому випадку є неприпустимою.

Також Дезір додав, що ОБСЄ продовжує закликати до звільнення всіх цивільних журналістів, які перебувають в ув'язненні, таких як Наріман Мемедінов, Осман Арифмеметов, Рустам Шейхалієв, Ремзі Бекіров. Він додав, що під час візиту в Україну зустрінеться з журналістом Станіславом Асєєвим, звільненим з полону бойовиків в окупованому Донецьку.

Також Дезір порушив тему обшуків на українському телеканалі "1+1".

"Ми занепокоєні цими обшуками в ньюзрумі. Ньюзрум не повинен бути місцем, куди мають приходити служби безпеки. Дуже важливо, щоб журналісти могли виконувати свої обов'язки без тиску. Дуже важливо також переконатися, що принцип захисту журналістських джерел поважається. Якщо були якісь правопорушення - як я розумію, хотіли дізнатися, як розмова записувалася, - це те, що, звісно, судова система може розслідувати", - пояснив Дезір.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Глобальний саміт миру може мати продовження в парламентському вимірі - Стефанчук

Половина опитаних українців вважають, що Зеленський не виконав більшість передвиборчих обіцянок, половина з них звинувачує в цьому його оточення - КМІС

Участь Китаю в Глобальному саміті миру могла б зробити практичний внесок у досягнення справедливого й довготривалого миру в Україні - МЗС

Верхня палата парламенту Швейцарії відхилила план допомоги Україні на CHF5 млрд через "боргове гальмо"

Порошенко: Верховна Рада несе відповідальність за якість кадрової політики, досить мовчки натискати кнопки

Майже половина українців бачить погіршення в ситуації з демократією та економікою в країні за п'ять років каденції Зеленського - КМІС

Угорщина може позбутися права вето під час голосування в Євросоюзі - DW

Дозвіл Україні бити по території РФ може бути розширений і це залежатиме від ситуації на полі бою – Білий дім

Голова "Нафтогазу" Чернишов може повернутися в уряд - депутат Железняк

Україна визнає і Ізраїль, і Палестину - Зеленський

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА